• Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 366

•  6 grudnia 2021 roku, uczniowie klas 1f, 2c i 2e od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie).
        • Klasa 1a i 1d w Hopsasa - do świąt niedługa już trasa!

• 26 listopada uczestniczyliśmy w warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez Hopsasa w Józefowie. Na zajęciach poznaliśmy tradycje dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy kukiełkowe jasełka oparte na dawnych tekstach ludowych.
        • Warsztaty świąteczne 2a w Creativo

• 3 grudnia br. uczniowie klasy 2a odwiedzili Akademię Twórczości Creativo. Brali tam udział w warsztatach "Malowanie kubków ceramicznych". Tematem przewodnim były nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

• Hokus- Pokus  Czary - Mary
          • Hokus- Pokus Czary - Mary

• Koniec listopada to czas nierozerwalnie związany z wróżbami i magią. Wszystko za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek. Tego dnia wiele osób daje się ponieść zabawie i towarzyszącym jej wróżbom i obrzędom.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• W dniu 25 listopada w naszej szkole obchodzono "Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci z klas I-III zapoznały się z historią pluszowego misia, słuchały piosenek, obejrzały bajki oraz prezentowały swoje talenty plastyczne przy wykonywaniu portretu misia.

• Czym jest e-twinning?

• e-Twinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Biorą w niej udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.

• Z plecakiem po przygodę – Francja

• W ramach projektu „Z plecakiem po przygodę dzieci ze świetlicy 118 wybrały się w „podróż” do Francji.  Celem naszych działań było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat Francji. Dzieci dowiedziały się m.in. gdzie leży Francja, z jakimi państwami sąsiaduje. Poznały także symbole narodowe, wzbogaciły wiedzę na temat zabytków, kuchni, literatury, muzyki i innych ciekawostek.

•  Projekt edukacyjny Mali i wspaniali w klasach 2
          • Projekt edukacyjny Mali i wspaniali w klasach 2

• W tym roku szkolnym drugoklasiści  poznają sylwetki słynnych postaci. Ich nazwiska są znane na całym świecie. Są to postacie, które zasłużyły się w różnych dziedzinach. Projekt jest inspirowany między innymi serią książeczek „Mali wielcy”, które zostaną zaprezentowane podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej.

• Konkursy Przedmiotowe 2021/2022

• W roku szkolnym 2021/2022 49 uczniów klas 7 i 8 wzięło udział w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz MSCDN. W naszej szkole odbyły się  konkursy z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka hiszpańskiego, matematyki, fizyki, chemii, historii, biologii, geografii, wiedzy o społeczeństwie.
        • Warsztaty AEISEC

• 19 listopada nasza szkoła miała przyjemność gościć anglojęzycznych wolontariuszy międzynarodowej organizacji  AEISEC. Skupia ona młodzież z całego świata. Zajmuje się prowadzeniem, w języku angielskim, warsztatów dotyczących istotnych problemów i zagadnień, które mają miejsce w życiu i otoczeniu uczniów.

• Czytanie ma moc! Całoroczny program czytelniczy

• Nasza szkoła dołączyła w tym roku po raz pierwszy do programu Czytanie ma moc! Pakiety dla nauczycieli zostały przez nas zakupione do Biblioteki. W ramach edycji 2021/2022 na stronie organizatora co miesiąc (od października do maja) zamieszczane będą scenariusze zajęć z dziećmi z klas 1-3 wraz z dodatkowymi materiałami: filmami, kartami pracy, audiobookami, propozycjami zabaw i konkursów.
            Nauczycielki - bibliotekarki
        • BOOM na komiksy i gry planszowe w Bibliotece!

• Już są! Nowe komiksy od Egmontu, które otrzymaliśmy dzięki zgłoszeniu do akcji BOOM na komiksy w Bibliotece!
            Jak co roku - czekamy na propozycje zakupów od Czytelników - koszyczek czeka na półce!
            Nauczycielki - bibliotekarki
        • Plakat do ulubionej baśni

• Z radością informujemy, że w konkursie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

1. miejsce zajęła Natalia Konik z 1g
            2. miejsce zajęła Laura Tatoń z 4c
            3. miejsce zajęła Hanna Zduniak z 4d

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do Biblioteki.

Anna Kasperowicz-Przygoda i Bożena Brzozowska
        • Święto Odzyskania Niepodległości

• Z okazji obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wykonali przestrzenną pracę plastyczną – orła, symbol polskości. Szablonem dla skrzydeł orła były dziecięce ręce. Wszyscy jesteśmy dumni z bycia Polakami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 366.