• Wysłaliśmy list do Papieża!

• Uczniowie klas 3a i 3e napisali na lekcji religii list do papieża Franciszka!
            Jest to dla nas ważny rok, gdyż przygotowujemy się do I Komunii Świętej i dlatego poprosiliśmy o modlitwę w naszej intencji nie byle kogo, bo samego papieża Franciszka! My również obiecaliśmy papieżowi, że będziemy o nim pamiętać, a na przygotowanych przez nas listach pojawiła się cała masa kolorowych serduszek, wyrażających naszą sympatię.

• Kuchcikowo

• Nowa galeria Kuchcikowo została dodana do albumu fotograficznego

Na zajęciach kulinarnych nauczyciel pokazuje dzieciom, że gotowanie może być proste, zabawne, a potrawy smaczne. Pod kierunkiem nauczyciela uczeń wyczarowuje wspaniałe dania, których smakiem delektują się przy wspólnym stole. Przez zajęcia pobudzamy nasze apetyty i czujemy radość ze wspólnego gotowania.

• Świecie nie giń

• W świetlicy 117 uczniowie wzięli udział  w konkursie  szkolnym pt. „Świecie nie giń”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej piękno przyrody i  zwrócenie uwagi na gatunki zagrożone wśród zwierząt.

• Życzenia dla Babci i Dziadka

• Zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności dla swoich kochanych Dziadków życzą dzieci ze świetlicy 118. Wnuki przygotowały miłe upominki: kalendarze na Nowy Rok i wykonały kolorowe kwiaty z bibuły.

• Z Plecakiem po przygodę - Holandia

• W ramach projektu świetlicowego „Z plecakiem po przygodę” w styczniu „odwiedziliśmy” Holandię. W czasie zajęć w świetlicy dzieci poznały: symbole narodowe Holandii, położenie geograficzne i niektóre zabytki kraju. Dzieci wykonały m.in. prace plastyczne pt. ”Wiatraki”, „Tulipany”.

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
            W związku ze zbliżającymi się Feriami Zimowymi pragniemy przypomnieć kilka zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie, ponieważ bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas najważniejsze! Jednocześnie życzymy wyjątkowych, śnieżnych i niezapomnianych Ferii Zimowych.

• Podsumowanie kiermaszu świątecznego

• Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie wraz z wychowawcami świetlic przygotowali bombki, stroiki oraz pierniczki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać kwotę 1688,50 zł, która zostanie przeznaczona na doposażenie świetlicy.

• Z plecakiem po przygodę - Niemcy

• Celem naszego projektu świetlicowego „Z plecakiem po przygodę” jest wzbogacenie wiedzy uczniów na temat różnych krajów Europy. W grudniu „podróżowaliśmy” po Niemczech. W ramach zajęć w świetlicy dzieci poznały: symbole narodowe Niemiec, położenie geograficzne i niektóre zabytki kraju, znanych twórców muzyki, literatury i inne teksty kultury.

• Moja dzielnica, miasto, region

• W ramach programu autorskiego "Moja dzielnica, miasto, regjon" klasy 5a, 5b, 5c oraz klasa 7a uczestniczyły w wyjściach edukacyjnych  pt: "Najpiękniejsze zabytki Warszawy" realizowanym przez p. Grażynę Malinowską.

• Wigilia klasowa i życzenia

• „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
            Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
            (…) Niebo ziemi, niebu ziemia
            Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
            Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
            Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Krzysztof Dzikowski, „Jest taki dzień” Czerwone Gitary

• Warszawska Akcja ZwM 31.01 - 11.02.2022 r.

prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi akcji Zima w mieście 2022. Rekrutacja uczestników odbędzie się w terminie 30.12.2021 - 11.01.2022 r. za pomocą systemu rejestracji na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
            Informujemy, że dzienna opłata za wyżywienie będzie wynosić 15 zł, za
            opiekę 35 zł.

• Warszawska Akcja Zima w Mieście 2022 r.

• Szanowni Państwo,informujemy, że akcja Zima w mieście 2022 odbędzie się w naszej szkole w terminie 31.01. – 11.02.2022 r. Akcja zostanie przeprowadzona w reżimie sanitarnym. Pomimo trudnych warunków, tak jak dotychczas zorganizujemy dzieciom czas jak najlepiej.

• Kartki bożonarodzeniowe 3e

• Klasa 3e wzięła udział w akcji Serce za Odwagę. Uczniowie przygotowali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami, które zostaną wysłane do kombatantów II wojny światowej.

• Konkurs na logo - ideę Integracji

• W naszej szkole w dniach 18.10-18.11.2021 r. odbył się konkurs na logo - ideę integracji dla uczniów klas IV-VIII. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego symbolu (logo) dotyczącego idei Integracji w Szkole Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie.

• Magiczny palec

• Dla dzieci uczęszczających na świetlicę w sali 118 odbyły sie zajęcia dotyczące zdrowia "Magiczny palec". Zajęcia miały charakter praktyczny, uczniowie wykonując eksperyment mogli doświadczyć, jak bardzo ważne jest mydło podczas mycia rąk.