• Informacja dotycząca karty miejskiej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 366

Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. Uprawniają do tego Karty Ucznia wydawane przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Po zakończonej rekrutacji do klas I rodzice/opiekunowie prawni mogą złożyć wniosek o wyrobienie karty ucznia dla dzieci.

Do 31 lipca 2020 r. Zarząd Transportu Miejskiego dostarczy do Szkoły wyrobione karty ucznia.

Informujemy, że Zarząd Transportu Miejskiego przygotował platformę umożliwiającą składanie wniosków drogą elektroniczną:

Karta_Ucznia_Instrukcja_- Pierwsza_Karta.docx

Przypominamy, że wniosek o Kartę Ucznia można również złożyć w formie papierowej w szkole lub Punkcie Obsługi Pasażera ZTM.

Do wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5x4,5 (zdjęcie powinno być podpisane imieniem i nazwiskiem). Zdjęcia zostaną zwrócone po wyrobieniu  karty ucznia. W przypadku dzieci obcokrajowców, które nie posiadają numeru pesel, na wniosku należy wpisać datę urodzenia. Jeżeli  dziecko korzysta ze zniżek wynikających z Karty Warszawiaka, rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację „e-hologram” w górnej części wniosku.

Wniosek_Karta_Ucznia_2021.pdf

30 września 2021 r. mija czteroletni okres ważności wydanych pierwszych kart ucznia. W tym roku konieczna jest wymiana kart używanych obecnie przez uczniów klas IV-VII. Zarząd Transportu Miejskiego wymieni karty, aby zdjęcia dzieci były aktualne oraz wgra uprawnienia na kolejny okres.

W celu usprawnienia operacji wymiany nośników oraz przedłużenia uprawnień, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link dedykowany dla każdej z warszawskich szkół, za pomocą którego będzie można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia.

Wprowadzając do formularza numer dotychczas posiadanej karty system podpowie do kiedy uprawnienie jest ważne. Jeśli termin ważności upływa 30 września 2011 r., a dziecko nadal uczęszcza do jednej z warszawskich  szkól podstawowych, wówczas możliwe jest złożenie elektronicznego wniosku zgodnie z przekazaną instrukcją poniżej.

Uczniowie obecnych klas 6 i 7, którym kończą się uprawnienia z dniem 30 września br. mogą dokonać przedłużenia posiadanych uprawnień w wybranym Punkcie Obsługi Pasażerów, jak również złożyć wniosek poprzez wskazany powyżej link.

Termin składania wniosków do dnia 23 maja 2021 r.

Więcej informacji na temat karty ucznia w linku poniżej: