• Karta ucznia - przedłużenie ważności

30 września br. mija czteroletni okres ważności wydanych pierwszych kart ucznia. W tym roku konieczna jest wymiana kart używanych obecnie przez uczniów klas IV-VII. Zarząd Transportu Miejskiego wymieni karty, aby zdjęcia dzieci były aktualne oraz wgra uprawnienia na kolejny okres.
        • Karty Ucznia dla pierwszaków

• Po zakończonej rekrutacji do klas I rodzice/opiekunowie prawni mogą złożyć wniosek o wyrobienie karty ucznia dla dzieci. Dzieci, które rozpoczną naukę w szkole w roku szkolnym 2021/2022, otrzymają pierwsze Karty Ucznia na początku roku szkolnego. Rodzice mogą złożyć wniosek on-line za pośrednictwem strony internetowej do 23 maja.

• Zapisy na świetlicę szkolną

• Szanowni Rodzice,
            w związku z organizacją pracy świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022 osoby zainteresowane opieką świetlicową dla swoich dzieci proszone są o wypełnienie i przekazanie do sekretariatu Deklaracji korzystania ze świetlicy szkolnej”.

• Świat antyczny wokół nas - konkurs

• W naszej szkole odbył się szkolny konkurs historyczny „Świat antyczny wokół nas”, którego celem było przygotowanie przez uczniów prezentacji multimedialnej pokazującej, gdzie możemy dziś spotkać się z osiągnięciami starożytnych cywilizacji, jak one są dziś wykorzystywane.

• Prezentacja o Świętach Wielkanocnych

• Klasa VI a zrealizowała projekt międzyprzedmiotowy: plastyka, język polski, historia, dotyczący Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie zostali zapoznani z historią i tradycją najstarszych świąt chrześcijańskich w Polsce i  w innych krajach.
        • Międzynarodowy Dzień Teatru w SP 366

• Jak co roku społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku w związku z pandemią zamiast tradycyjnego SPMFTiA braliśmy udział w wykładach i lekcjach o teatrze, a także przez cały tydzień przygotowywaliśmy rekwizyty teatralne i prezentacje związane z historią teatru.

• Rozkoduj opinię

• Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
            Zapraszamy do zapoznania się z pojęciami, które są zawarte w opiniach i orzeczeniach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Mamy nadzieję, że pomoże to w zrozumieniu dokumentów otrzymywanych po diagnozie.
        • Cykliczne zajęcia „ Savoir vivre” w świetlicy 118

• Warto znać zasady dobrego wychowania i ich przestrzegać. Czasami zdarzają się sytuacje, które wprawiają nas w zakłopotanie, ponieważ nie wiemy czy dobrze zachowaliśmy się, czy kogoś nie uraziliśmy. O tym, jak się zachować w danej sytuacji, często decydujemy spontanicznie, kierując się intuicją lub wyczuciem.

• Wiosna w świetlicy 118

• Uczniowie ze świetlicy 118  z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• W niedzielę - 21 marca - obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Potocznie dzień ten nazywany jest także Dniem Kolorowej Skarpetki. W wielu miejscach na świecie ludzie zakładają  je NIE DO PARY, tak jak nie do pary jest dodatkowy chromosom.

• Z kulturą mi do twarzy

• Klasy 2d i 3c brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Projekt miał na celu promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno, a także rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką.

• Projekt historyczny klasy VIA i VID

• W marcu klasa VI A i D realizowały projekt edukacyjny z historii pt. " Zwycięstwa Oręża Polskiego w bitwach rozegranych w XVII w.". Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy zespołowej i opowiedzenie wydarzenia historycznego na wielu płaszczyznach:  tło historyczne, strategia bitwy, dowódcy, teksty źródłowe (np. listy do Marysieńki), obrazy J. Matejki, W. Kossaka , pomniki np. Jan III Sobieskiego w Gdańsku, Warszawie.

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• Tradycją naszej szkoły jest Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych, który organizujemy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku w związku z pandemią dzień ten będziemy świętować w innej formie.

• Edukacja Przyszłości tu i teraz - Hybrydowa Przyszłość 23 - 25 marca

• Nasza szkoła jest partnerem konferencji poświęconej "Edukacji Przyszłości tu i teraz" - Hybrydowa Przyszłość 23 - 25 marca orgaznizowanej przez Fundację Hybrydowa Szkoła.

Celem jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o edukacji i inspirowanie do zmiany. Wyciągnięcie wniosków z pandemii.
            Chcemy zainicjować rozmowy o edukacji w lokalnych środowiskach. Rozpocząć debaty uczniów, nauczycieli i rodziców. Podsumować je oraz wyciągnąć wnioski i małymi krokami dokonywać zmian.
            W programie znajdą Państwo warsztaty i webinaria dla uczniów, rodziców i dorosłych oraz trzy debaty - uczniów, rodziców oraz edukatorów. Zapraszamy do aktywnego udziału.