• Zajęcia edukacyjne ze strażnikiem miejskim w zerówkach

• W dniu 04 marca 2021 r. do oddziałów przedszkolnych przyszedł pan pracujący w Straży Miejskiej. Opowiadał dzieciom na czym polega praca strażnika miejskiego. Mówił i pokazywał swoje narzędzia pracy (np. radiostację, tonfę czy tarczę do zatrzymywania pojazdów).

• Zajęcia otwarte w świetlicy 119

• Dzieci ze świetlicy 119 otrzymały interesujące zadanie. Po przeczytaniu baśni "Królowa Śniegu", na podstawie usłyszanych informacji miały rozwiązać krzyżówkę. Na sam koniec malowały na foli zimowe krajobrazy.

• Zajęcia o byciu koleżeńskim w świetlicy 119

• Na podstawie "Bajek uśmiechajek, na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro" w świetlicy 119 miały miejsce zajęcia o "byciu koleżeńskim". Po wysłuchaniu tekstu czytanego, zadaniem dla każdej z klas było wykonanie kodeksu koleżeńskiego, który to potem zawisł na tablicy w świetlicy.

• Oznaki wiosny w świetlicy 118

• Wraz z pojawieniem się pierwszych, przedwiosennych promieni słonecznych w świetlicy szkolnej nr 118 pojawiły się prace ilustrujące zwiastuny zbliżającej się pory roku. Wykonaliśmy prace plastyczno-techniczne przedstawiające kwiaty takie jak: krokusy, przebiśniegi i żonkile.

• Kluski śląskie w świetlicy 119

• W ramach innowacji "Akuku" dzieci tym razem wykonywały kluski śląskie. Od mielenia ziemniaków po ugniatanie ciasta i robienie kulek z charakterystyczną dziurką. Na sam koniec degustacja już ugotowanych klusek.

• 23 lutego Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

• 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych.
        • Projekt 3f - Emocja

• W dniach 17, 18 lutego kl. 3f zrealizowała kolejny moduł międzynarodowego projektu "Emocja". Tematem zajęć była "moc słów". Dużo rozmawialiśmy, powiedzieliśmy sobie wiele miłych rzeczy. Założyliśmy pamiętniki, w których znalazły się tylko miłe słowa.

• Zadanie projektowe klas szóstych

• Klasy szóste Szkoły Podstawowej nr 366 realizowały zadanie projektowe. Dzieci tworzyły prezentację wiersza Juliana Tuwima pt."Rzepka". Dodawały odpowiednie ilustracje do tekstu wiersza na poszczególnych  slajdach  oraz ostatecznie udostępniały pracę w chmurze.
        • Dzień Kota w świetlicy 118 i 217

• 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji w świetlicy 217 zostały zorganizowane różne atrakcje. Dzieci poznały rasy kotów oglądając  zdjęcia i filmy edukacyjne. Dowiedziały się jak wygląda ich życie, co lubią jeść i robić. Zorganizowane zostały również zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały kotka z bibuły o różnych kolorach.

• Walentynki w świetlicy 217

• W sali 217 zorganizowane były Walentynki. Tydzień przed Walentynkami dzieci wrzucały swoje listy do skrzynki dla swoich kolegów i koleżanek. 15 lutego kartki walentynkowe trafiły do adresatów. Przy rozdawaniu było dużo pozytywnych emocji , które przyczyniły się do umacniania relacji rówieśniczych i zintegrowania dzieci w świetlicy.

• Zajęcia kulinarne w świetlicy 119 - oponki serowe

• Ostatniego dnia karnawału, czyli w tak zwane "Ostatki" dzieci z świetlicy 119 obrały role cukierników i wykonały oponki serowe. Mierzyliśmy, ważyliśmy odpowiednią ilość składników by wyszło idealne w swej konsystencji ciasto. Następnym krokiem było wykrawanie przy pomocy kubka i nakrętki kół i dziurki by powstały "oponki'. Koniec tej pracy kulinarnej był pyszny gdyż dzieci kosztowały już gotowych smakołyków.

• Walentynki w świetlicy 118

• Walentynkowy dzień spędziliśmy w  świetlicy  118 w miłej atmosferze rozmawiając o tym, że Walentynki  to nie tylko święto zakochanych,  ale także przyjaciół...