• Zajęcia kulinarne „Kuchcikowo” – oponki

• Tłusty Czwartek to dzień, w którym zajadamy się przysmakami o ogromnej ilości kalorii. Tradycja zajadania się tego dnia słodkościami trwa od wielu wieków, dlatego też nikt nie liczy zjedzonych pączków, faworków czy oponek. Wręcz przeciwnie, zgodnie z tą tradycją duża ilość zjedzonych pączków tego dnia wróży powodzenie i dostatek przez cały rok.

• Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

• Wielkim krokiem zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały beztrosko, wesoło,  szczęśliwie, a przede wszystkim bezpiecznie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

• Apel dla uczniów klas 0 – III „Bezpieczne Ferie zimowe”

• W związku z Feriami Zimowymi dnia 8 lutego 2023 roku, w Szkole Podstawowej Nr 366 Im. Jana Pawła II odbył się apel dla uczniów klas 0-III pt. „Bezpieczne Ferie Zimowe”. W przygotowanym przez panią Magdalenę Panek oraz panią Iwonę Lumę przestawieniu uczniowie z klasy 2e oraz 2g zaprezentowali zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

• Drugie życie śmiecia

• Jak dać śmieciom drugie życie?
            1. Drewniane skrzynki z powodzeniem można wykorzystać ponownie, nadając im nową funkcję
            2. Recyklingowe dekoracje to świetny sposób na upiększenie wnętrza.
            3. Nie warto wyrzucać słoików - kreatywne przyozdobienie nada im drugie życie.
            4. Samochód z butelek czy czołg z zużytych baterii.

• Siema!

• Lekturowe lapbooki

• W ramach innowacyjnego spojrzenia na pracę z lekturą, uczniowie klas: 5b, 5f i 5h pod opieką pani Wiolety Zawistowskiej przygotowali lapbooki, dotyczące poznanej ostatnio lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni". Lapbook to obrazkowa mapa myśli, na której umieszcza się informacje na dany temat. Wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów.

• W świecie tworzyw sztucznych i druku 3D

• Klasa 5 B na lekcji techniki poznawała zastosowanie i właściwości tworzyw sztucznych. Na jednych z zajęć uczniowie zaprojektowali i stworzyli stworki, pojazdy oraz ozdoby z wykorzystaniem plastikowych opakowań oraz innych materiałów z recyklingu. W celu połączenia elementów uczniowie posłużyli się klejem na gorąco.