• Bajkoterapia

• W świetlicy 118 odbywają się zajęcia z cyklu „Bajkoterapia”.  Podczas dzisiejszych zajęć utrwaliłyśmy z dziećmi numery alarmowe oraz  przygotowałyśmy dzieci do sytuacji wymagających nietypowych ale szybkich reakcji.

• Dzień Kota

• Czego potrzeba kotu

Kotu potrzeba niewiele:
            Pogłaskać go tylko w niedzielę,
            w poniedziałek, wtorek i w środę
            leciutko podrapać go w brodę,
            w czwartek, w piątek i w sobotę
            pobawić się trochę z kotem
            i w niedzielę – znów niewiele.

A jeśli ci się uda
            pokochać go troszeczkę
            i tym co mu smakuje
            napełnisz mu miseczkę

i mocno postanowisz
            nie oddać go nikomu
            i zgodzisz się by czasem
            porządził trochę w domu,

to zauważysz potem
            (to zresztą przyjdzie z wiekiem),
            że będąc bliżej z kotem,
            jesteś bardziej człowiekiem.

Franciszek Klimek

• 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Lepiej późno niż wcale, czyli słów kilka o Wielkim Finale....
            30.01.2022 Nasza szkoła już po raz kolejny zaangażowała się w pomoc i wsparcie podczas 30 finału Wilekiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy. W niedzielę  wolontariusze z klas 4-8 z wielkim zaangażowaniem kwestowali na białołeckich ulicach oraz podczas odbywających się z tej okazji koncertach na hali BOS-u.

• Akcja Czytam z Bratkiem

• Akcja „Czytam z Bratkiem” po raz kolejny gości w progach naszej zerówki.
            Dzięki dzieciom ze starszych klas, uczniowie klasy 0 mają szansę przeżywać przygody wspólnie z naszym głównym bohaterem opowiadań – Bratkiem. Jak widać bawią się przy tym świetnie!

• Historia sąsiadów Polski

• Witamy serdecznie wszystkich zainteresowanych i zapraszamy do zapoznania się z naszym drugim wpisem, tym razem dotyczącym historii sąsiadów Polski w ramach realizacji projektu wewnątrzszkolnego czwartoklasistów pt. „Jak Dobrze Mieć Sąsiada”.

• The origins of my area

• Styczniowe zadanie projektu „My place of living – my pride” dotyczyło znalezienia informacji na temat swojego miejsca zamieszkania. Zapraszam do zapoznanie się z informacjami na temat Turcji, Hiszpanii, Litwy i naturalnie naszego Tarchomina😊

• Ferie z Ogarnij Inżynierię

• Zapraszamy uczniów klas 5-7 na Ferie z Ogarnij Inżynierię! Będziemy spotykać się online 7,8 i 9 lutego od 10:00 do 11:30.
            👉 Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy!
        • W świecie mitów

• W świetlicy 117 omawialiśmy mity - opowieści o bogach i bohaterach. Uczniowie zostali zapoznani z nastepującymi mitami: „Dedal i Ikar”, „Nić Ariadny”, „Mit o Syzyfie”. Oprócz pracy plastycznej poruszone zostały z uczniami  zagadnienia  m.in. czym różnią się bogowie (boginie) od zwykłych śmiertelników?

• Wysłaliśmy list do Papieża!

• Uczniowie klas 3a i 3e napisali na lekcji religii list do papieża Franciszka!
            Jest to dla nas ważny rok, gdyż przygotowujemy się do I Komunii Świętej i dlatego poprosiliśmy o modlitwę w naszej intencji nie byle kogo, bo samego papieża Franciszka! My również obiecaliśmy papieżowi, że będziemy o nim pamiętać, a na przygotowanych przez nas listach pojawiła się cała masa kolorowych serduszek, wyrażających naszą sympatię.

• Kuchcikowo

• Nowa galeria Kuchcikowo została dodana do albumu fotograficznego

Na zajęciach kulinarnych nauczyciel pokazuje dzieciom, że gotowanie może być proste, zabawne, a potrawy smaczne. Pod kierunkiem nauczyciela uczeń wyczarowuje wspaniałe dania, których smakiem delektują się przy wspólnym stole. Przez zajęcia pobudzamy nasze apetyty i czujemy radość ze wspólnego gotowania.

• Świecie nie giń

• W świetlicy 117 uczniowie wzięli udział  w konkursie  szkolnym pt. „Świecie nie giń”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej piękno przyrody i  zwrócenie uwagi na gatunki zagrożone wśród zwierząt.

• Życzenia dla Babci i Dziadka

• Zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności dla swoich kochanych Dziadków życzą dzieci ze świetlicy 118. Wnuki przygotowały miłe upominki: kalendarze na Nowy Rok i wykonały kolorowe kwiaty z bibuły.

• Z Plecakiem po przygodę - Holandia

• W ramach projektu świetlicowego „Z plecakiem po przygodę” w styczniu „odwiedziliśmy” Holandię. W czasie zajęć w świetlicy dzieci poznały: symbole narodowe Holandii, położenie geograficzne i niektóre zabytki kraju. Dzieci wykonały m.in. prace plastyczne pt. ”Wiatraki”, „Tulipany”.

• Bezpieczne ferie

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
            W związku ze zbliżającymi się Feriami Zimowymi pragniemy przypomnieć kilka zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie, ponieważ bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas najważniejsze! Jednocześnie życzymy wyjątkowych, śnieżnych i niezapomnianych Ferii Zimowych.

• Podsumowanie kiermaszu świątecznego

• Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie wraz z wychowawcami świetlic przygotowali bombki, stroiki oraz pierniczki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać kwotę 1688,50 zł, która zostanie przeznaczona na doposażenie świetlicy.

• Z plecakiem po przygodę - Niemcy

• Celem naszego projektu świetlicowego „Z plecakiem po przygodę” jest wzbogacenie wiedzy uczniów na temat różnych krajów Europy. W grudniu „podróżowaliśmy” po Niemczech. W ramach zajęć w świetlicy dzieci poznały: symbole narodowe Niemiec, położenie geograficzne i niektóre zabytki kraju, znanych twórców muzyki, literatury i inne teksty kultury.

• ul. Strumykowa 21 03-138 Warszawa Poland