Aktualności
Projekt edukacyjny – WIELKANOC w świetlicy 119
- Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jest to radosny czas pełen wiary, nadziei i miłości. Podczas zajęć edukacyjnych w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami.
Konkurs na Zieloną Klasę
Konkurs na Zieloną Klasę rozstrzygnięty! Komisja złożona z przedstawicieli rady Samorządu Uczniowskiego wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce ex aequo otrzymały: klasa 2g (sala 13), klasa 8b (sala 234), drugie miejsce: klasa 5g (sala 237), trzecie miejsce: klasa 2f/1b (sala 115).
Gratulujemy!!!
Pierwsza Międzyszkolna Debata Oxfordzka
- 16 kwietnia br. w Hali BOS, przy Szkole Podstawowej nr 344, odbyło sie wyjątkowe wydarzenie, Pierwsza Międzyszkolna Debata Oxfordzka. Uczestnicy debaty zmierzyli się z tezą: "Czy działalność samorządu uczniowskiego wpływa na pracę i rozwój szkoły?".
Projekt kulinarny z języka hiszpańskiego
W marcu i kwietniu klasy siódme brały udział w projekcie kulinarnym z języka hiszpańskiego. Pod okiem nauczycieli ćwiczyli słownictwo dotyczące gotowania, produktów spożywczych i przepisów, a nowo nabytą wiedzę utrwalali na platformach Quizlet i Kahoot!, korzystając z materiałów stworzonych przez p. Michała Pilitowskiego i p. Annę Wasielewską.
Szkolny Przegląd Małych Form Artystycznych i Teatralnych - występ uczniów ze świetlicy szkolnej
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas IIc, IIg i IIIa ze świetlicy 217 wystąpili na szkolnym Przeglądzie Małych Form Artystycznych i Teatralnych odbywającym się z okazji Dnia Teatru. Specjalnie na tą okazję uczniowie przygotowali inscenizację opartą na wierszu pt. „Bracia Piraci” Małgorzaty Strzałkowskiej, okraszoną licznymi piosenkami wykonanymi na żywo do podkładów muzycznych oraz akompaniamentu gitary.
Czy „Zemsta” się na nas zemści?
Tym przewrotnym pytaniem uczniowie klasy 7 g rozpoczęli omawianie lektury obowiązkowej pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry. Na lekcji języka polskiego dostali propozycję pisania kartkówki z treści lektury albo przygotowanie pantomimy lub swego rodzaju instalacji, która jednoznacznie wskazywałaby na „Zemstę”. Z dużym przejęciem wybrali drugą propozycję.
Wyniki Konkuru InstaLogik
- 4 kwietnia poznaliśmy oficjalne wyniki VI edycji konkursu InstaLogik 2024/2025.
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
- 21 marca uczniowie klas 1e i 1f obchodzili Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten stał się wyjątkowym w ich szkolnym kalendarzu. Z tej okazji czniowie wzięli udział w różnych wydarzeniach, które miały na celu promowanie akceptacji i solidarności z osobami z zespołem Downa.
Dzień w bibliotece szkolnej
- Uczniowie klasy 1e i 1f wybrali się z wychowawczynią do biblioteki szkolnej. Dla wielu była to pierwsza wizyta w tym wyjątkowym miejscu, dzieci były więc bardzo podekscytowane.
Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
- Kwiecień obfitował w naszej szkole w szereg wydarzeń związanych z teatrem. Zorganizowane zostały również konkursy, w których uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczno- techniczne.
Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych
W piątek, 4 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.
Występ klasy 6d z okazji Przeglądu Małych Form Teatralnych
- W naszej szkole, 4 kwietnia, hucznie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji klasa 6d, pod opieką p. Natalii Kwiatkowskiej, zaprezentowała występ pt. ,,W mitologicznym labiryncie".
123. Półmaraton Warszawski
30 marca, w niedzielę, na Błoniach Stadionu Narodowego, odbył się Półmaraton Warszawski, który przyciągnął 16,5 tysięcy uczestników. Czyni go to największym Półmaratonem w historii Polski. Oczywiście nie zabrakło na nim naszych szkolnych Wolontariuszy, którzy pod opieką Rady Rodziców rozdawali wszystkim uczestnikom biegu wodę, izotonik oraz jabłko.
Dziękujemy uczniom za chęci i pomoc.
Wyniki konkursu powiatowego Świat Nauki - Mistrzowie Eksperymentu
I miejsce
Łucja Górska, Gabriela Belica -SP 367
Tomasz Kłąba, Mikołaj Kupis -SP 314II miejsce Julian Wróblewski -SP 366
III miejscePola Słowińska- SP 366
Gratulacje dla laureatów konkursu!
Wieczór z zumbą
26 marca, w naszej szkole, odbył się ciekawy taneczno-gimnastyczny event wieczorny dla chętnych uczniow klas 1-5, zorganizowany przez Radę Rodziców - Zumba Kids & Gym, który prowadziła Dominika Bronecka-Henc. Na szkolnym korytarzu, w rytm znanych utworów muzycznych, miały miejsce ćwiczenia wraz z rozciąganiem oraz pokazy taneczne połączone ze wspaniałą zabawą. Było dużo ruchu, uśmiechu i pozytywnej energii.
Spotkanie z podróżnikiem
24 marca, po raz kolejny, w naszej szkole odbyło się wieczorne spotkanie z bajarzem, opowiadaczem i podróżnikiem, Szymonem Góralczykiem.
Tym razem Bajarz zabrał uczniów i rodziców w podróż do kolorowego i słonecznego Meksyku.
Były opowieści, ciekawostki, gra na instrumentach, a nawet wspólne śpiewanie.
Po spotkaniu wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć małą wystawę rzeczy, przywiezionych prosto z Meksyku.
Dziękujemy za świetny wieczór.
Nasza detektywistyczna przygoda trwa!
- Rozpoczynamy Wyzwanie 2 w ramach projektu SIMPAL! Tym razem wyruszamy do Kijowa, by odwiedzić niezwykłe Muzeum Mikrominiatur i poznać tajemnicę skali.
ROWEROWY MAJ AKTYWNIE I PRZEPISOWO. SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: bit.ly/RM-przepisowo.
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Warsztaty pedagogiczno- teatralne 7d i 7h
- 21 marca uczniowie klasy 7d i 7h uczestniczyli w warsztatach pedagogiczno- teatralnych z aktorką Teatru Rozmaitości w Warszawie. Uczniowie podczas zajęć poszerzyli swoją wiedzę o teatrze, a także o kulisach pracy na scenie.
Dzień Teatru w SP 366
Archiwum Aktualności