• Nocowanie 3a w szkole

• W miniony piątek wieczorem klasa 3a nocowała w szkole. Dla wszystkich uczniów było to ogromne przeżycie. Z pewnością była to też miła odmiana. Noc była pełna wrażeń.
        • Warsztaty fotograficzne 1c i 1e

• 21 października 2019 r. klasy 1 c i 1e uczestniczyły w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Akademię Fotografii mieszczącą się na 17. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
        • 3a w Teatrze Rampa

• W dniu 24 października klasa 3a wybrała się na spektakl pt. "Babcia mówi pa pa" w Teatrze Rampa. Główny bohater spektaklu - Krzyś próbuje odszukać babcię, która zniknęła.

• Fundacja Wszystkich Świętych

• Nadchodzi Dzień Wszystkich Świętych. Z tej okazji rozpoczynamy akcję charytatywną. Podobnie jak rok temu współpracujemy z fundacją Wszystkich Świętych.

• Pola Nadziei – szkolenie dla Wolontariuszy

• We wtorek, 22 października, kilkoro Wolontariuszy z naszej szkoły miało okazję wziąć udział w szkoleniu „ABC opieki nad chorymi”, którego tematem były pielęgnacyjne, psychologiczne oraz duchowe aspekty opieki i pomocy choremu i jego rodzinie.

• Pożegnanie jesieni

• To ostatni akcent jesieni. Spadające liście z drzew, wyraziste promienie słońca, zmienna temperatura. Wszystko to przypomina o kończącej się porze roku. Efektem tych spostrzeżeń jest wykonanie pracy plastycznej przez dzieci ze świetlicy nr 118.

• Klasy 2a i 2d oraz edukacja filmowa w Kinie Muranów

• Klasy 2a i 2d rozpoczęły już udział w programie edukacji filmowej.
            17 października 2019 roku odbył się pierwszy seans w ramach cyklu "Filmowe sekrety" programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W Kinie Muranów zaprezentowano film pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms".

• Święto chleba

• W naszych świetlicach obchodziliśmy dzień chleba. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z jakich produktów pieczemy chleb oraz co możemy dodać aby wzbogacić i urozmaicić jego smak.

• Dzień Patrona

• 16 października w naszej szkole jest dniem szczególnym. Wspominamy wtedy naszego Wielkiego Patrona- Jana Pawła II.  Przypominamy sobie najważniejsze wydarzenia z życia Papieża, poznajemy jego wielkie osiągnięcia ale...udowadniamy też, że wielki Jan Paweł II był małym, ciekawym świata Lolkiem.

• Ślubowanie klas I

• 16 października 2019 r. w 41 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową  papieża Polaka odbyło się na Strumykowej ślubowanie klas pierwszych.

• Lekcja przyrodnicza w 3a

• W poniedziałek 7 października uczniowie klasy 3a gościli pana Borysa, który brał udział w badaniach prowadzonych przez Państwową Akademię Nauk na Stacji Polarnej na najbardziej wysuniętej na północ zamieszkanej wyspie świata - Spitsbergen.

• Święto Narodowe Hiszpanii

• Co roku 12 października obchodzone jest Święto Narodowe Hiszpanii, nazywane również Dniem Odkrycia Ameryki, Dniem Kolumba czy Dniem Hiszpańskości. Obchodzone również w innych krajach jako Dzień Świata Hiszpańskiego lub Dzień Rasy Hiszpańskiej czy Dzień Kolumba.

• Zajęcia w Bibliotece Publicznej

• W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, dzieci przebywające w świetlicy wraz z wychowawcami mają możliwość korzystania z zajęć organizowanych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ulicy Antalla 5.
        • Pola Nadziei - Żonkile 2019

• Przy pięknej pogodzie i z niewielką pomocą :) Wolontariuszy, we wtorek 15 października posadziliśmy 100 cebulek żonkili na naszym szkolnym POLU NADZIEI.