• Spotkanie wigilijne w klasie 0a

• W czwartek 17 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne w klasie 0a. Na naszą wigilię została zaproszona pani dyrektor Renata Królak i wspólnie z nami celebrowała ten wyjątkowy dzień.
        • Napisz. Nienawidzę pisać!

• Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
            Wielu z nas zastanawia się, jak pomóc dzieciom w poprawie czytelności pisma oraz usprawnieniu tej umiejętności, aby dziecko nie odczuwało dyskomfortu podczas wykonywania tej czynności. Same ćwiczenia w pisaniu, przepisywaniu dużej ilości tekstów nie są rozwiązaniem.

• Warsztaty online 3a

• Zdalna nauka nie oznacza wcale, że musimy rezygnować z ciekawych zajęć. Przeciwnie, są one bardzo atrakcyjne:) Klasa 3a uczestniczyła już w kilku warsztatach online: w Muzeum Narodowym, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, w edukacji filmowej oraz w spotkaniu z...Mikołajem.

• Mikołajki w klasie 3d

• W mikołajkowy poniedziałek 7 grudnia wszystkie dzieci z klasy 3d pomimo, iż w swoich domach to jednak wspólnie spędzały czas. Wyczekiwały na śnieg, na Świętego Mikołaja i oglądały zimowy film pt. "Szybcy i śnieżni".
        • Konkurs czytelniczy klasy VIa

• W listopadzie odbył się konkurs czytelniczy w klasie VIa . Do rywalizacji przystąpiła cała klasa, podzielona na grupę dziewczynek i chłopców. Kryteria oceny przez jury to: płynność, wyrazistość, ekspresja i dykcja przeczytanego fragmentu książki "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki".

• Informacje dotyczące akcji Zima w Mieście 2021

• Rodzice, którzy zgłosili dziecko na akcję Zima w mieście proszeni są o:
            - pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej (będzie to możliwe od godz. 12:00 - 16.12.)
            - dokonanie opłaty za opiekę i wyżywienie
            - dostarczenie do szkoły podpisanej karty wraz z załącznikami oraz potwierdzeń wykonanych przelewów lub dokumentu uprawniającego do zwolnienia w opłat.

• Warsztaty Media społecznościowe i cyberprzemoc

• W grudniu klasa VI A uczestniczyła w warsztatach "Media społecznościowe i cyberprzemoc". Zajęcia poprowadził p. M. Lisowski z zawodu prawnik i fotograf. Zajęcia były interesujące, uczniowie odpowiadali na pytania i sami sobie uświadamiali, jakie zagrożenia niesie nie kontrolowanie ilości godzin spędzonych w świecie wirtualnym.

• Spotkanie z aktorem Teatru Roma

• Pan Krzysztof Cybiński, aktor Teatru Roma, spotkał się z uczniami klasy 5a, aby za pomocą platformy Teams opowiedzieć o dubbingu. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest dubbing, jak jest nagrywany. Zwiedzili wirtualnie studio dubbingowe i mogli posłuchać efektów pracy aktora.  Lekcja była ciekawa i pouczająca.

• Świąteczne pierniki w świetlicy 119

• Nadszedł ten czas kiedy to dekorowanie pierników jest jak najbardziej uzasadnione. Już niedługo tuż, tuż będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Dzieci z świetlicy 119 wzięły się więc do pracy. Dekorowały pierniki kolorowym lukrem, perełkami, gwiazdkami, a wszystko to ku uciesze swojej, oraz swoich bliskich, którym to podarowały te oto pierniki.

• Konkurs Święty Papież - patron mojej rodziny

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnym etapie diecezjalnego konkursu plastycznego „Święty Papież – patron mojej rodziny”. Przyniesione prace były piękne, a wybór trudny!

• Dzień Pluszowego Misia

• Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego na całym świecie 25 listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt: „Mój przyjaciel miś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonie pracy plastycznej przedstawiającej postać pluszaka.
        • TRADYCJE I ZWYCZAJE ANDRZEJKOWE – konkurs

• Podczas nauczania zdalnego wychowawcy świetlicy szkolnej 117 zorganizowali konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1 – 3 pt. Tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Prace wpłynęły drogą elektroniczną. Uczniowie jak zwykle zaskoczyli nas swoją kreatywnością.
        • Mikołajki w 3b

• Wszystkich uczniów klasy 3b 6 grudnia odwiedził Mikołaj! Chcieliśmy razem cieszyć się z prezentów i wytrwale czekaliśmy do poniedziałku, aby wspólnie otworzyć prezenty.

• Mikołajki w klasie 0a

• W piątek 4 grudnia, klasa 0a obchodziła Mikołajki. Dzieci rano otrzymały list od Mikołaja, do którego dołączone były różne zadania. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tymi zadaniami, a jak wróciliśmy z obiadu, w sali czekał na nas worek z prezentami. Niektórzy twierdzą, że widzieli nawet rękę Mikołaja, gdy wymykał się ze szkoły i słyszeli dzwoneczki...
        • Warszawska Akcja Zima w Mieście 2021

• Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021. Z uwagi na brak decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, możliwe jest odwołanie w całości Akcji „Zima w Mieście” 2021.

• „Miejskie Historie” - program profilaktyczny z zastosowaniem aplikacji mobilnej

• Uczniowie klas ósmych naszej szkoły od kilku miesięcy biorą udział w kampanii profilaktycznej zainicjowanej przez Stowarzyszenie Gradiam. Jest to pilotażowy projekt stworzenia aplikacji mobilnej na telefon dla młodzieży w wieku 13-15 lat, pomagającej w uświadamianiu młodzieży o zagrożeniach i skutkach nadużywania alkoholu.