• Leśniczy w świetlicy

• 04.11.19 r. w świetlicy 217 gościliśmy leśniczych z Nadleśnictwa Jabłonna. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się leśniczy jak należy dbać o przyrodę oraz jak powinniśmy zachować się w lesie.
        • 2b w Muzeum Warszawy

• 5 listopada 2b wyruszyła na wycieczkę do Muzeum Warszawy. Pani przewodnik opowiadała nam o Wiśle. Widzieliśmy pomnik Syrenki, makietę Warszawy i piękne obrazy przedstawiające Wisłę i jej nabrzeże.

• Obchody Święta Niepodległości

• Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy 8 listopada. Śpiewaliśmy wspólnie hymn, poznawaliśmy historię Polski. Nie zabrakło również wspólnego robienia kokard narodowych. Mali patrioci to my!

• Patriotyzm według dzieci

• Z pytaniem: „Co to jest Patriotyzm?” oraz: „Kto może zostać Patriotą?” zwróciliśmy się do dzieci z klas pierwszych naszej szkoły podczas tworzenia prac plastycznych o charakterze niepodległościowym w świetlicy.

• Święto szkoły

• 16 października uroczyście obchodziliśmy święto naszej szkoły. Związane jest ono z kolejną rocznicą powołania na Stolicę Piotrową patrona szkoły Jana Pawła II.
        • Zebrania z Rodzicami

Serdecznie zapraszam 6 listopada 2019r. /środa/ na zebrania z Rodzicami, które odbędą się wg harmonogramu:
        • Konferencja Koderek

• Nasza Szkoła jest współorganizatorem Konferencji „Koderek”, która odbędzie się w sobotę 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 339 przy ul. św. Bonifacego 10 w Warszawie. Jest to wydarzenie mające na celu promocję informatyki wśród uczniów szkoły podstawowej oraz ich rodziców.

• Świetlicowe wyjście ​​​​na cmentarz

• Podobnie jak w roku poprzednim dzieci wraz z wychowawcami świetlicy wybrały się na Cmentarz Tarchomiński przy ul. Mehoffera, by zapalić znicz oraz chwilą ciszy i modlitwy uczcić pamięć żołnierzy poległych w Powstaniu Warszawskim.

• 8c podąża śladami bohaterów Kamieni na Szaniec

• W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 8c uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i języka polskiego udając się na wycieczkę śladami bohaterskich wyczynów postaci z książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".

• Dbamy o nasze zdrowie

• Dzieci ze świetlicy 117 uwielbiają być zdrowe, dlatego chętnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia, brały udział w eksperymencie „czyste ręce” oraz przygotowały owocowe koktajle, które ze smakiem wypiły.

• Zajęcia kulinarne w świetlicy

• Świetlica 117 cyklicznie organizuje zajęcia kulinarne. Dzieci do każdych zajęć podchodzą z ogromnym zaangażowaniem przestrzegając higieny i bezpieczeństwa. Do tej pory robiliśmy sałatkę warzywną, tosty oraz koktajl owocowy.

• Ogólnopolski Test Ortograficzny dla klas 2 i 3

• W dniu 29 października szesnaścioro uczniów młodszych klas naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym. Organizatorem testu jest Centrum Edukacji Szkolnej. Na wyniki czekamy do połowy grudnia.

• Lekcja przyrody 2a w lesie

• Lekcje wcale nie muszą być nudn i nie są! Klasa 2a wybrała się na lekcję przyrody do pobliskiego lasu.  Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa. Spotkaliśmy kilku ciekawych mieszkańców lasu. Zebrane skarby wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy.

• Nocowanie 3a w szkole

• W miniony piątek wieczorem klasa 3a nocowała w szkole. Dla wszystkich uczniów było to ogromne przeżycie. Z pewnością była to też miła odmiana. Noc była pełna wrażeń.
        • Warsztaty fotograficzne 1c i 1e

• 21 października 2019 r. klasy 1 c i 1e uczestniczyły w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Akademię Fotografii mieszczącą się na 17. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.