• „Zjawiska przyrodnicze w obiektywie”

• 05.04.2024 09:55
      • Konkurs “Zjawiska przyrodnicze w obiektywie” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie stanowił wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas czwartych. Celem tego wydarzenia było uwiecznienie ciekawych zjawisk przyrodniczych, które otaczają nas na co dzień.
      • Nauczyciel SP 366, Arkadiusz Gołpyś, oraz komisja konkursowa w etapie dzielnicowym dbali o prawidłowy przebieg konkursu. To dzięki ich zaangażowaniu uczniowie mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności fotograficzne i odkryć piękno natury wokół nas. Warunki konkursu: Uczestnicy musieli samodzielnie wykonać fotografie, które oddawały różnorodność przyrodniczych zjawisk. Każde zgłoszone zdjęcie musiało być opisane – od tytułu pracy po szczegóły techniczne wykonania. Technika fotografii: Organizatorzy pozostawili swobodę wyboru techniki fotograficznej. Ważne było jednak dostarczenie odbitek w formacie 13 cm x 18 cm lub większym.

Etap konkursu

• Etap I (szkolny): Szkolna komisja konkursowa wybrała maksymalnie trzy najlepsze prace razem z ich opisem. Wybrane fotografie zostały przesłane na adres Organizatora lub dostarczone osobiście do sekretariatu szkolnego.
        • Etap II (dzielnicowy): To kolejny etap, w którym wybrane prace konkurowały na szerszym obszarze.

Konkurs “Zjawiska przyrodnicze w obiektywie” to wspaniała inicjatywa, która pozwoliła młodym pasjonatom przyrody wyrazić swoje spostrzeżenia i uwiecznić piękno otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu czerpali radość z obserwacji przyrody i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami poprzez fotografie. To wydarzenie z pewnością pozostawiło piękne wspomnienia i inspirację do dalszych poszukiwań w świecie natury.

Oto zwycięzcy II etapu:

I miejsce – Zuzanna Sienniak, kl. 4g „Okiść na tatrzańskich drzewach” Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

II miejsce – Szymon Porębski kl. 4g „Czerwony zachód słońca” Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie/ Maksymilian Witak kl 4b Martwe drzewo” Szkoła Podstawowa nr 118 w Warszawie

III miejsce – Iga Skwierawska kl 4a „Przy gruncie mróz” Szkoła Podstawowa nr 110 im. Kazimierza Jerzewskiego/ Klara Mularczyk kl 4a „Zimowe jeziorko” Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie

Zwycięzcom Gratulujemy!! Dyplom z nagrodami zostaną rozesłane do placówek szkolnych