• Wycieczka 1a i 1f do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

• 05.06.2023 15:44
      • 8 maja 2023 r uczniowie z klas 1a i 1f wybrali się wraz z nauczycielami na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Dzieci oglądały starodawną wioskę, domy, zagrody i zwierzęta. Chętnie słuchały opowieści o życiu w dawnych czasach. Uczniowie wzięli udział w lekcji kaligrafii, która odbyła się w Muzealnej Szkole.
      • Dzieci przeniosły się do szkoły z lat 50 – tych XX wieku. Założyły fartuszki szkolne i podczas lekcji używały dawnych przyborów szkolnych: tabliczki z rysikiem, pióra, kałamarza. Poznały również wzory liter pisanych obowiązujących w połowie XX wieku. Lekcja została przeprowadzona w oparciu o „Elementarz” Mariana Falskiego. Zajęcia zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

Niezwykłą atrakcją była też przejażdżka wozem wokół skansenu. Na zakończenie pobytu w skansenie odbyło się ognisko, przy którym pieczone były pyszne kiełbaski.

Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Opracowały:
        Aleksandra Korczak