• Lekturowe lapbooki

• 02.02.2023 15:46
      • W ramach innowacyjnego spojrzenia na pracę z lekturą, uczniowie klas: 5b, 5f i 5h pod opieką pani Wiolety Zawistowskiej przygotowali lapbooki, dotyczące poznanej ostatnio lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni". Lapbook to obrazkowa mapa myśli, na której umieszcza się informacje na dany temat. Wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów.
      • Lapbook może zawierać dowolną ilość schowków, kieszonek, karteczek, zakładek, mapek i rysunków. Te elementy sprawiają, że nauka staje się ciekawsza i pełna niespodzianek. Dzięki lapbookom uczniowie rozwijają różne umiejętności: pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność. Uczą się także organizacji pracy w grupie, wykorzystania zdobytej już wcześniej wiedzy.

Uczniowie wykonali bardzo efektowne i ciekawe, interaktywne teczki lub rozkładane książki, w których znajduje się wszystko, co wiąże się z lekturą „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara. Opisali dokładnie czas i miejsce akcji lektury, scharakteryzowali bohaterów, przygotowali interesujące ciekawostki, wykonali również kreatywne quizy, krzyżówki, konkursy i rebusy sprawdzające znajomość treści lektury. Po wykonaniu wspaniałych projektów uczniowie prezentowali je na forum klasy. Efekty ich pracy zostały wyeksponowane na gazetce ściennej w sali 39.

Opracowała:
        Wioleta Zawistowska