• 8c podąża śladami bohaterów Kamieni na Szaniec

• 05.11.2019 14:51
      • W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 8c uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i języka polskiego udając się na wycieczkę śladami bohaterskich wyczynów postaci z książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".

• Odwiedziliśmy Liceum im. Stefana Batorego, szkołę w której bohaterowie tej niezwykłej opowieści zawiązali pierwsze przyjaźnie, byliśmy w miejscach upamiętnionych przez Kamińskiego: obok pomnika Adama Mickiewicza, z którego Alek zdjął płytę z niemieckim opisem, w Muzeum Więzienia Pawiak, miejscu kaźni wielu Polaków podczas okupacji, pod Arsenałem gdzie odbito Rudego z rąk  hitlerowców, a także w byłej siedzibie Gestapo przy Alei Szucha. Zakończyliśmy wycieczkę na Cmentarzu Powązkowskim gdzie, wśród wielu innych obrońców ojczyzny, spoczywają bohaterowie książki.

Opracował:
        Grzegorz Kowalski