• Święto Narodowe Hiszpanii

• 17.10.2019 14:43
      • Co roku 12 października obchodzone jest Święto Narodowe Hiszpanii, nazywane również Dniem Odkrycia Ameryki, Dniem Kolumba czy Dniem Hiszpańskości. Obchodzone również w innych krajach jako Dzień Świata Hiszpańskiego lub Dzień Rasy Hiszpańskiej czy Dzień Kolumba.

• Dzień ten upamiętnia fakt odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku.

W piątek, 11 października również w naszej szkole świętowaliśmy El Día de la Hispanidad. Z tej okazji uczniowie klas IV-VII uczący się języka hiszpańskiego wykonali plakaty na temat: ¿Cómo los españoles celebran El Día de la Hispanidad? - czyli Jak Hiszpanie obchodzą Dzień Hiszpanii? Prace przedstawiały pochodzenie święta oraz tradycje i zwyczaje z nim związane.

W konkursie na najciekawszy strój hiszpański zwyciężyła uczennica klasy VId Nadia Świstak.

Opracowała:
        Magda Gil