• Wycieczka 5c do warszawskiego metra

• 06.06.2019 15:06
      • W dniu 4.06.2019 r. klasa 5c wzięła udział w wycieczce do warszawskiego metra. Warsztaty prowadzone były przez osoby z fundacji Integracja. Pan Sebastian osoba ociemniała zapoznała dzieci z jak żyją, radzą sobie z ograniczeniami i barierami osoby niewidzące.
      • W bardzo ciekawy sposób opowiedział o swoim życiu, o tym jak możemy pomagać w razie potrzeby takim ludziom. Dzieci zapoznały się z psem przewodnikiem, który wspiera Pana Sebastiana w poruszaniu się po mieście. Pani Julita jako osoba na wózku również od swojej strony opowiedziała, na jakie trudności i przeszkody natykają się niepełnosprawni na wózkach. Opowiedziała o sobie, o tym jak jest samodzielną osobą, prowadzi samochód, trenuje nurkowanie i jest bardzo aktywna.

Dzieciaki miały okazję przekonać się jak to jest siedzieć na wózku inwalidzkim, jak trudno chociażby otworzyć drzwi. Następnie zajęcia poprowadził Pan Paweł z warszawskiego metra. Opowiedział o zasadach bezpieczeństwa, o dbaniu o zdrowie swoje i innych, o zasadach dotyczących bagażu i poruszania się po schodach ruchomych i na peronach.

Dzieciaki były zafascynowane, bardzo czynnie brały udział w warsztatach. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnymi lodami.

Super dzień!

Opracowała: