Wywołaj DUCH-a!

Klasy 1c, 3a, 3n i 3o rozpoczęły przygodę z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii (DUCH). Uczniowie uczestniczą w cyklu zajęć „Życie codzienne”.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się: Jak bardzo zmieniało się codzienne życie ludzi w ciągu wieków? Jak żyli ludzie tysiąc, dwadzieścia i sto lat temu? Co jadali,  jak się leczyli, w co się ubierali? Jak radzili sobie z najprostszymi czynnościami życiowymi, takimi jak np. dbanie o higienę? Cykl „Życie codzienne” zaskakuje i zadziwia najmłodszych. Tematy wprowadzają uczniów w naukę o przeszłości, podpowiadają, jak szukać historii we własnym otoczeniu, zachęcają do zadawania pytań i do własnych poszukiwań historycznych.

W listopadzie dzieci wzięły udział w zajęciach pt. „Przychodzi baba do lekarza…”. Poznały tajniki starodawnej medycyny, zielarstwa.  W tym roku szkolnym przed nimi następne cztery, ciekawe spotkania.

ul. Strumykowa 21
  • (+22) 58-70-980