• Jesienne zajęcia w świetlicy 119

• 23.11.2023 10:16
      • Jesień w naszej świetlicy minęła w okamgnieniu!
        W tym czasie, poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów i wykreślanek, rozwijaliśmy i poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat tej pory roku.
      • Uczniowie klas 3 uwielbiają zabawy z wykorzystaniem maty do kodowania, dlatego  na zajęciach układaliśmy wzór jesiennego liścia i lisa. Taka nauka poprzez zabawę wzbudza wiele emocji.

Do stworzenia jesiennej ścieżki sensorycznej wykorzystane zostały dary jesieni, takie jak: żołędzie, kasztany, igły sosny, szyszki, patyki czy liście. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił grupie mnóstwo radości i satysfakcji.

Światowy Dzień Zwierząt, czyli World Animal Day, obchodzony jest corocznie 4 października. Z tej okazji dzieci, podczas zajęć świetlicowych, oglądały ciekawe filmy przyrodnicze i poznawały różne gatunki zwierząt. Uczniowie rozwiązywali zagadki, słuchali piosenek o zwierzętach, a także tworzyli przepiękne prace plastyczne, które umieściliśmy w naszej galerii świetlicowej.

10 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Jeża. Uczniowie mieli okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia tych kłujących ssaków.

Opracowały:
        Monika Stanilewicz i Grażyna Szabłowska