• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023 rok

• 02.10.2023 10:24
      • Szkoła Podstawowa Nr 366 Im. Jana Pawła II w Warszawie, jak co roku włączyła się w akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, a także ukazanie wartości płynących z czytania książek.
      • Dnia 29 września 2023 roku (piątek) na holu pierwszego piętra wraz z wychowawcami zebrali się uczniowie klas młodszych. W akcję czytelniczą włączyli się chętni nauczyciele oraz wychowawcy świetlicy. Wybranymi pozycjami książkowymi były dzieła wybitnej pisarki Janiny Porazińskiej, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Wybrana została patronką tego ważnego święta i to na jej cześć obchodzimy je w dzień jej urodzin, właśnie 29 września. Tego dnia zasłuchani byliśmy w utwory, które i nam dorosłym kojarzą się z dzieciństwem. „Dwie Dorotki’, „Szewczyk Dratewka”, „Dwanaście miesięcy”. Wiele innych wierszy skradło nasze serca, a uczniowie z niecierpliwością czekali na ciąg dalszy wydarzeń. Ten wspólnie spędzony na czytaniu czas był niepowtarzalny, magiczny i wyjątkowy. Zachęcamy wszystkich, żeby czytać dzieciom nie tylko w Dzień Głośnego Czytania ale również na co dzień, bo wartości płynące z czytania są niezastąpione.

Dziękujemy Pani Dyrektor oraz pani Wicedyrektor Ewie Rudomino za możliwość zorganizowania uroczystości, a nauczycielom i wychowawcom świetlicy za czynny udział w akcji.

Magdalena Panek