• Spotkanie informacyjne Dyrekcji z kandydatami  i rodzicami do klasy VII dwujęzycznej w roku szkolnym 2024-2025
      • Spotkanie informacyjne Dyrekcji z kandydatami i rodzicami do klasy VII dwujęzycznej w roku szkolnym 2024-2025

• 06.05.2024 14:46
      • 24 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne Dyrekcji z  kandydatami i rodzicami do klasy VII dwujęzycznej w roku szkolnym 2024 -2025. Swoim doświadczeniem i wrażeniami z lat ubiegłych chętnie dzielili się absolwenci, zachęcając do wstąpienia w szeregi klasy dwujęzycznej.
      • Szczególną atrakcją i pomocą była możliwość uczestniczenia w aktywnościach i zadaniach realizowanych w klasach dwujęzycznych, zaprezentowana przez poszczególnych nauczycieli. I tak:
        p. I. Ostrowska i M. Pośnik, nauczyciele języka angielskiego, przeprowadzili debatę oxfordzką nt. korzystania z telefonów w szkole. Następnie koordynowali wideokonferencję z Londynu (Winsdor) z native speakerami, w trakcie której młodzież kl. VII, VIII oraz goście rozmawiali o urokach życia codziennego, hobby, kulturze, pracy.

Zwieńczeniem wydarzenia były quizy muzyczne.
        p. B. Pierożak, nauczycielka fizyki wraz z uczniami klas VII, demonstrowali pokazy z suchym lodem oraz z zakresu elektrostatyki i optyki z wykorzystaniem słownictwa angielskiego.

p. Anna Kasperowicz-Przygoda nauczyciel geografii prezentowała materiały autentyczne,  metody pracy oraz środki dydaktyczne wykorzystywane w ramach zajęć.

Podczas spotkania uczestnicy mogli uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące pytania.

Opracowała:
        J. Szczepaniak