• Spotkanie autorskie

• 14.05.2019 13:12
      • 04.04.2019 r. dzieci ze świetlicy uczestniczyły w spotkaniu ze znaną i cenią autorką książek dla dzieci, Panią Renatą Piątkowską zorganizowanym przez Bibliotekę dla dzieci i Młodzieży nr IV.
      • Tematem spotkania były książki o zwierzętach, które autorka napisała inspirując się prawdziwymi zdarzeniami. Dzieci poznały kilka historii zwierząt, które w niezwykły sposób pomogły ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie. Pani Renata w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach. Wszyscy byli zachwyceni osobowością pisarki. Pisarce towarzyszyła również zawodowa lektorka, Pani Elżbieta Malwina Kożurno, która przeczytała dzieciom fragment książki „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”. Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z pisarką. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze. Na zakończenie spotkania dodatkową atrakcją była możliwość zakupu książek wraz z autografem autorki.

Spotkanie bardzo podobało się dzieciom. W drodze powrotnej do szkoły dzieci opowiadały między sobą o pisarce i jej książkach.

Spotkanie zostało zaplanowane w ramach cyklicznych spotkań w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży nr IV.  Było to już trzecie spotkanie. Przed nami jeszcze dwa spotkania.