• "6 obrazów dla sześciolatka"

• 17.03.2018 21:05
      • W dniu 15 listopada 2017 roku, klasa 1a pierwszy raz uczestniczyła w projekcie edukacji kulturowej „6 obrazów dla sześciolatka” organizowanym przez Stowarzyszenie „Fala Kultury”. Zadaniem tego projektu jest kształtowanie u uczniów poczucia tożsamości narodowej, wrażliwości estetycznej i rozwijanie uzdolnień plastycznych.
      • Podczas tego spotkania uczniowie mogli poznać obraz „Pożegnanie Powstańca” pędzla Artura Grottgera. Podczas tego spotkania uczniowie rozmawiali o symbolach narodowych, powstańcach i o uczuciach, które towarzyszą ludziom podczas pożegnań. Odkryli, czym różni się kotylion od kokardy narodowej, którą potem mogli własnoręcznie wykonać.

Aby uczniowie mogli wrócić do zagadnień poruszanych na warsztatach po każdym spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymują książki z serii „Magiczny Ogród Sztuki”.