• "6 obrazów dla sześciolatka"

• 17.03.2018 21:05
      • W dniu 25 października 2017 roku, klasa 1a pierwszy raz uczestniczyła w projekcie edukacji kulturowej „6 obrazów dla sześciolatka” organizowanym przez Stowarzyszenie „Fala Kultury”. Zadaniem tego projektu jest kształtowanie u uczniów poczucia tożsamości narodowej, wrażliwości estetycznej i rozwijanie uzdolnień plastycznych.
      • Podczas tego spotkania uczniowie mogli poznać obraz „Widok Warszawy od strony Pragi” Bernarda Bolletto zwanym Canaletto. Dowiedzieli się, na co zwracać uwagę w trakcie oglądania obrazu oraz jak interpretować poszczególne elementy obrazu.

Aby uczniowie mogli wrócić do zagadnień poruszanych na warsztatach po każdym spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymują książki z serii „Magiczny Ogród Sztuki”.