• Informacja Dyrektora

• 12.03.2020 10:21
        w związku z decyzją Pana Mateusza Morawieckiego – premiera RP, związaną z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa  COVID-19, Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 366 informuje, że w dniach 12 i 13 marca (czwartek i piątek) szkoła nie będzie prowadziła zajęć edukacyjnych,  a jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i świetlicowe dla uczniów, których rodzice nie są w stanie z dnia na dzień zapewnić opieki swoim dzieciom.
        Od 16 marca (poniedziałek) do 25 marca (środa) Szkoła będzie zamknięta.

• Pan Łukasz Szumowski – Minister Zdrowia wystosował apel  do wszystkich, którzy nie będą przez 14 dni chodzili do szkoły, aby pozostali w tym czasie w domach:

„To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność.”

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca:

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
        • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
        • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
        • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
        • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Małgorzata Wiśniewska
        Szkoły Podstawowej Nr 366