• Wręczenie nagrody dla klasy 3G

• Uczniowie z klasy 3G za udział i wygraną w konkursie kulinarnym na potrawę w barwach biało-czerwonych otrzymali słodką nagrodę. Chętnych na dokładkę nagrody było wielu, więc chyba smakowała.

• Zajęcia kulinarne w świetlicy 119

• Uczniowie ze świetlicy 119 w ramach zajęć kulinarnych przygotowali samodzielnie drugie śniadanie w postaci ciepłych i smacznych tostów. Nasi młodzi kucharze najedli się do syta, a zapachy tościków rozniosły się po całym piętrze.

• Pola Nadziei 2020

• W dniach 20-22 października braliśmy udział w akcji sadzenia POLA NADZIEI na terenie naszej szkoły. Pomagały nam w tym klasy: 3D, 5A, 5C, 7A oraz Wolontariusze. Wszystkim bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY :)

• Laureaci Konkursu Fotograficznego

• Uprzejmie informujemy, że laureatami Konkursu Fotograficznego "Sleeveface" zostali:
            Oleg Hajdarowicz 1G i Wiktor Hajdarowicz 5B
            Bartosz i Dawid Targońscy 5B
            Kajetan Kamiński klasa 6B
            Tomek Lipnik 2A
            Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do Biblioteki!
        • Nowe zwierzątko  2d i 3c
          • Nowe zwierzątko 2d i 3c

• Klasa 2d i 3c zdecydowała się wziąć pod opiekę chomika. Klasy bardzo długo przygotowywały się do tego, aby być świadomym opiekunem.

• Zwierzęta domowe

• Początek października to czas, kiedy świetliczaki dużo rozmawiały na temat zwierzaków domowych. Wspólnie ustaliliśmy co to znaczy być odpowiedzialnym za pupila, jak należy o niego dbać, by czuł się u nas dobrze. Opis: Koty | Mity na temat kotów

• Podziękowanie

• Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dostrzegła i doceniła zaangażowanie naszej Szkoły w akcję Narodowego Czytania Balladyny Juliusza SłowackiegoW związku z tym publikujemy takie oto podziękowanie.
        • 2d i 3c pisze listy

• 9 Października klasy 2d i 3c obchodziły Międzynarodowy Dzień pisania listów. Uczniowie dowiedzieli się w jakim celu wysyła się listy oraz o tym, że kiedyś był to jedyny sposób komunikacji.

• Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

• 9 października świetlica 117 włączyła się w obchody  Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się jakie były początki poczty, kim był pocztylion i w jaki sposób porozumiewano się na odległość, gdy nie było telefonów.
        • KAPELUSZ PANI JESIENI – konkurs

• W świetlicy szkolnej 117 odbył się konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1 – 3  pt. Kapelusz Pani Jesieni. Wpłynęło dużo pięknych, kolorowych, kreatywnych prac.
        • Projekt 3F

• Klasa 3F ukończyła pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu "Emocja". Poznaliśmy znaczenie słowa "kreatywność", nauczyliśmy się nazywać nasze emocje, zrozumieliśmy jak ważna jest akceptacja drugiego człowieka i jak wiele nas łączy. Świetnie się bawiliśmy :)

• Światowy Dzień Drzewa

• W świetlicy 118 odbył się quiz z ciekawostkami o drzewach. Rozmawialiśmy o najstarszym drzewie w Polsce o nazwie: „Bartek”. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną – przestrzenną: liść z drzewa z ruchomą gąsiennicą. Zdjęcia w galerii.

• Wycieczka 2d i 3c

• Dnia 6 października klasy 2d i 3c wybrały się na wycieczkę pt.: "Baśnie i Legendy Starej Warszawy".  Dzieci zapoznały się z Baśniami: m.in. "O Złotej kaczce", Baśni o Bazyliszku będącym postrachem Starej Warszawy", Baśni i legendzie o Warsie i Sawie.

• Dzień Borsuka

• Z okazji Dnia Borsuka przypadającego w dniu 6 października dzieci ze świetlicy 119 poznały fakty i ciekawostki z życia tych zwierząt. Dla uczczenia tego dnia uczniowie wykonali portrety borsuków oraz prace grupowa, które można podziwiać na korytarzu szkolnym.

• Co pluska w Strumyku?

• Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym numerem naszego nowego szkolnego kwartalnika. Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie artykułów. Znajdziemy tu m.in. porady w co się ubrać, jaką sezonową potrawą poczęstować gości i co czytać w długie jesienne wieczory:).