• Wyniki konkursu  „Tacy sami” – integracja moimi oczami
          • Wyniki konkursu „Tacy sami” – integracja moimi oczami

• Znane są już wyniki konkursu plastycznego „Tacy sami” – integracja moimi oczami, którego organizatorkami były Małgorzata Sierocka i Aleksandra Korczak.

Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w celu rozwijania empatii i tolerancji wśród najmłodszych uczniów.

• Bombka, śnieg i wizyta w Creativo

• Na początku grudnia dzieci z klas 2d i 2f odwiedziły Akademię Twórczości Creativo. Wzięły udział w eksperymencie świątecznym. Wynikiem przeprowadzonego doświadczenia była zamarznięta bombka. Dzieci były pod wrażeniem tego, co zobaczyły.

• Wycieczka do Muzeum Polin

• 5 grudnia 2019 r. uczestnicy koła historycznego "Sekrety historii" udali się do Muzeum Polin. Uczniowie zapoznali się z historią współistnienia narodu żydowskiego na ziemiach polskich na przestrzeni wieków, poznali ich kulturę i obyczaje.
        • Zebrania z Rodzicami

Serdecznie zapraszam 18 grudnia 2019 r. /środa/ na zebrania z Rodzicami, które odbędą się wg harmonogramu:

• Trampoliny - Mikołajkowe wyjście Va

• Klasa Va w dniu 4 grudnia udała się do Hangaru 646. Zajęcia miały charakter sportowo-rekreacyjny. Była to świetna zabawa dla uczniów z okazji Mikołajek.
        • Maraton pisania listów

• Drodzy Uczniowie!!!
            W zeszłym roku po raz pierwszy w naszej Dzielnicy Białołęka odbyło się wydarzenie pisania listów organizowane przez Amnesty International. Jako społeczność szkolna zaangażowaliśmy się, udostępniając pomieszczenia naszej szkoły dla piszących. W tym roku po raz drugi Młodzieżowa Rada Dzielnicy Białołęka zaprasza na wydarzenie.

• Ścieżka kształcenia - doradztwo zawodowe

• Uczniu,

czy chcesz zaplanować swoją ścieżkę kształcenia i kariery zawodowej?

Rodzice / Opiekunowie

czy chcecie pomóc swoim dzieciom w procesie podejmowania decyzji dotyczących ich przyszłej kariery?

• Mikołaj w świetlicy szkolnej

• 04 grudnia nasze świetlice odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci, które tego dnia były w szkole dostały słodki upominek od naszego wyjątkowego gościa.

• Warsztaty Mikołajkowe 5b z filcowania

• 6 grudnia br. klasa 5b wzięła udział w zajęciach filcowania wełny czesankowej na mokro z merynosów. Podczas warsztatów uczniowie poznali tajniki filcowania wełny i samodzielnie wykonali choinkę Bożonarodzeniową.

• 5f w Teatrze Capitol

• Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 5f z wychowawcą wybrali się do Teatru Capitol na nowoczesną wersję Kopciuszka. Przedstawienie zrobiło na nas ogromne wrażenie. Był taniec, muzyka i śpiew! Kopciuszek to współczesna dziewczyna bez smartfona, ale z wyobraźnią.....

• PSEM wspiera edukację ekologiczną w szkołach

• W naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się zajęcia na temat elekromobilności. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, czym jest prąd i jak z niego w bezpieczny sposób korzystać. Obejrzały krótkie filmy edukacyjne o odnawialnych źródłach energii. Zobaczyły, jak będą wyglądać pojazdy przyszłości.

• W świecie bakterii i zarazków - warsztaty

• Dnia 28.11 klasa Id wybrała się na wyjście do Creativo, w którym odbyły się zajęcia pt. "W świecie bakterii i zarazków". Dzieci dowiedziały się dlaczego warto myć ręce, a także samodzielnie wykonały kolorowe mydełka.

• Warsztaty dotyczące funkcjonowania niepełnosprawnych

• Uczniowie z kl. 2b wzięli udział w zajęciach, podczas których zapoznali się z codziennym życiem osób niewidomych, z ich trudnościami i sposobami radzenia sobie z nimi. Poznali alfabet Braille’a, a w ramach ćwiczeń zapisywali przy użyciu znaków swoje imiona.
        • Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tego dnia, każdy uczeń jak co roku mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. Na każdego, kto przyniósł maskotkę czekała słodka niespodzianka.
        • Kampania społeczna

w dniach
            od 25.11.2019 r. do 10.12.2019 r. 2019 roku będą realizowane lokalne działania w ramach kampanii społecznej 16 DNI PRZECIW PRZEMOCY. Działania adresowane są do osób zamieszkałych na terenie dzielnicy Białołęka, które borykają się z problemem przemocy w rodzinie, ale również do wszystkich osób zagrożonych jej wystąpieniem (np. problem uzależnienia od alkoholu, konflikty małżeńskie, problemy wychowawcze z dziećmi).

• Karmnik w ogrodzie szkolnym

• Dzieci z sali 208 podczas zajęć  świetlicowych dowiedziały się, że niektóre ptaki  zimują w Polsce. Wspólnie z wychowawcami świetlicy postanowiły, że pomogą im przetrwać zimę. Ustaliły w jaki sposób należy je dokarmiać, żeby im nie zaszkodzić.

• Konkurs Recytatorski - Poezja Doroty Wawiłow

• Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Konkursu Recytatorskiego "Poezja Doroty Wawiłow", który odbył się 27.11.2019 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Inspiracja”.

• Kochamy Misie - jesteśmy troskliwi - projekt

• Idziemy na zakupy…- lekcje języka hiszpańskiego i francuskiego

• Jak efektywnie nauczyć młodych ludzi języka obcego? Sposobów jest wiele – wiedzą o tym wszyscy językowcy. Tym razem z piąto- i szóstoklasistami postawiliśmy na scenki z codziennego życia. Byliśmy na zakupach, u lekarza… - uczniowie (zawsze chętni do współpracy :) zadbali o potrzebne rekwizyty i kostiumy.
        • Przybądź Święty Mikołaju – ozobot

• Piątkowe zajęcia z programowania w świetlicy odbyły się pod hasłem: „Przybądź Święty Mikołaju”. Po przywitaniu i krótkiej rozmowie o wymarzonych prezentach przedstawiono kartę pracy.