• Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

• 9 października świetlica 117 włączyła się w obchody  Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się jakie były początki poczty, kim był pocztylion i w jaki sposób porozumiewano się na odległość, gdy nie było telefonów.
          • Podziękowanie

• Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dostrzegła i doceniła zaangażowanie naszej Szkoły w akcję Narodowego Czytania Balladyny Juliusza SłowackiegoW związku z tym publikujemy takie oto podziękowanie.
        • KAPELUSZ PANI JESIENI – konkurs

• W świetlicy szkolnej 117 odbył się konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1 – 3  pt. Kapelusz Pani Jesieni. Wpłynęło dużo pięknych, kolorowych, kreatywnych prac.
        • Projekt 3F

• Klasa 3F ukończyła pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu "Emocja". Poznaliśmy znaczenie słowa "kreatywność", nauczyliśmy się nazywać nasze emocje, zrozumieliśmy jak ważna jest akceptacja drugiego człowieka i jak wiele nas łączy. Świetnie się bawiliśmy :)

• Światowy Dzień Drzewa

• W świetlicy 118 odbył się quiz z ciekawostkami o drzewach. Rozmawialiśmy o najstarszym drzewie w Polsce o nazwie: „Bartek”. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną – przestrzenną: liść z drzewa z ruchomą gąsiennicą. Zdjęcia w galerii.

• Wycieczka 2d i 3c

• Dnia 6 października klasy 2d i 3c wybrały się na wycieczkę pt.: "Baśnie i Legendy Starej Warszawy".  Dzieci zapoznały się z Baśniami: m.in. "O Złotej kaczce", Baśni o Bazyliszku będącym postrachem Starej Warszawy", Baśni i legendzie o Warsie i Sawie.

• Dzień Borsuka

• Z okazji Dnia Borsuka przypadającego w dniu 6 października dzieci ze świetlicy 119 poznały fakty i ciekawostki z życia tych zwierząt. Dla uczczenia tego dnia uczniowie wykonali portrety borsuków oraz prace grupowa, które można podziwiać na korytarzu szkolnym.

• Co pluska w Strumyku?

• Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym numerem naszego nowego szkolnego kwartalnika. Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie artykułów. Znajdziemy tu m.in. porady w co się ubrać, jaką sezonową potrawą poczęstować gości i co czytać w długie jesienne wieczory:).
        • Wycieczka klasy 3d do Galerii BS

• Klasa 3d korzystając z pięknej pogody wybrała się na wycieczkę do Choszczówki, a dokładnie do Galerii BS. Pod czujnym okiem Pani Basi Stelmach dzieci brały udział w plenerze malarskim. Samodzielnie malowały farbą akrylową obrazy.

• Nowy projekt edukacyjny w SP 366

• Nazwa projektu: "Rozwój kompetencji i umiejętności gwarancją Twojej przyszłości! Wsparcie rozwoju edukacji w Szkole Podstawowej nr 366"

Numer projektu: RPMA.10.01.02-14-d675/19

Projekt pt. „Rozwój kompetencji i umiejętności gwarancją Twojej przyszłości! Wsparcie rozwoju edukacji w Szkole Podstawowej nr 366” realizowany jest w partnerstwie pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawa – Dzielnicą Białołęka m.st. Warszawy a firmą Mały Inżynier w okresie IX 2020 – VIII 2022. Wartość projektu: 438 013,01 zł, w tym wkład własny: 65 743,50 zł. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach. Zostanie on osiągnięty poprzez:

1. rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u 160 uczniów (80K) poprzez objęcie uczniów wysokiej jakości dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi w okresie szkolnym i wakacyjnym;
            2. doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych.

Dofinansowanie UE: 350 410,41 zł

W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych:

1. Spotkanie z królową - zajęcia z matematyki
            2. Przyrodnicze laboratorium
            3. Język angielski
            4. Warsztaty kodowania
            5. Przedsiębiorczość z wykorzystaniem gier planszowych
            6. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
            7. Wycieczka Centrum Nauki Kopernik
            8. Wycieczka Ogród Botaniczny w Powsinie
            9. Zakoduj kompetencje
            10. Pokazy naukowe
            11. Warsztaty Laboratorium Robotyki
            12. Warsztaty Laboratorium Elektroniki
            13. Półkolonie Laboratorium Naukowe

Osoby zainteresowane udziałem ich dzieci w projekcie prosimy o kontakt Librusem z dyrekcją szkoły (wicedyrektor Grzegorz Kowalski).

• Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej

• 30 września w świetlicy wspominaliśmy Dzień Chłopaka. Dzieci opisywały zawody męskie, uczestniczyły w grze typu: kalambury, odpowiadały na pytania: co znaczy być mężnym, odważnym?