• Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania – 2022 rok

• Dnia 29 września 2022 roku Szkoła Podstawowa Nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie wzięła aktywnie udział w Międzynarodowym Dniu Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III uważnie słuchali literatury dziecięcej, czytanej przez nauczycieli uczących w klasach młodszych.
        • Wizyta policjantki w świetlicy 119

• W naszej świetlicy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.  W ramach prowadzonych zajęć zaprosiliśmy Panią policjantkę z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, która spotkała się z naszymi uczniami.
        • Warsztaty przyrodnicze o bioróżnorodności

• W środę 28 września i w piątek 30 września niektóre klasy 1-3 brały udział w warsztatach przyrodniczych o bioróżnorodności. Interesujące zajęcia prowadził pan Roman Persona z Per-Zoo. Pan Roman ciekawie opowiadał o tym dlaczego to dobrze, że zwierzęta są różne.
        • Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych

• 04.10.2022 r. trójka naszych uczniów startowała w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Każde z nich dało siebie wszystko podczas biegów, a konkurencja była na prawdę duża. Z każdej dzielnicy startowało 10 najlepszych dziewcząt i chłopców z danego rocznika. Walczyli zatem ze 180 osobami w swoim biegu.

• Kącik kulinarny w ramach projektu „Jabłko”

• Jesień to okres, w którym warzyw i owoców jest pod dostatkiem. Jabłka to jedne z najpopularniejszych w naszym kraju owoców. Są nie tylko pyszne, ale również zdrowe.
            W naszej szkole w okresie wokresie 28-29.09.2022 r. został przeprowadzony Projekt edukacyjny „Jabłko”.  Projektem zostały objęte dzieci z klas drugich uczęszczające do świetlicy szkolnej 119.

• Dzień Języków Obcych

• Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z okazji Dnia Języków Obcych przedstawiciele klas losowali w bibliotece karteczki z państwami, a ich zadaniem było ubranie się w kolory flagi danego państwa, przygotowanie powitań w danym języku; mile widziane były również książki pisarzy i pisarek z danego kraju, jak również tamtejsze przysmaki.

• Festiwal Nauki 2022

• Klasy 8g oraz 7c uczestniczyły w lekcjach prowadzonych przez Politechnikę Warszawską oraz Muzeum Chopina w ramach Festiwalu Nauki. Uczniowie klasy dwujęzycznej wzięli udział w zajęciach poświęconych środowisku przyrodniczemu w planowaniu przestrzennym na Wydziale Geodezji i Kartografii (kier. Gospodarka Przestrzenna) Politechniki Warszawskiej, natomiast klasa 7c poznawała budowę fortepianu i fakty z życia naszego największego pianisty w Muzeum Fryderyka Chopina.

Anna Kasperowicz-Przygoda
            Szkolny koordynator Festiwalu Nauki
        • Szkoła pełna talentów

• Drodzy Państwo,
            Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidl "Szkoła pełna talentów"
            Zadaniem społeczności szkolnej jest zbieranie Talenciaków w sklepach Lidl. Za każde zrobione zakupy za 50 zł, zawierające minimum jeden owoc lub warzywo, przysługuje Jeden Talenciak.

• Dzień Kropki na lekcjach matematyki

• W dniu 15 września w Naszej Szkole w klasach 4 - 8 odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki na lekcjach matematyki. Uczniowie wykonywali zadania, ćwiczenia, a motywem przewodnim była własnie kropka. Był to dzień pełen pomysłowości, kreatywności, odwagi i odkrywania swoich mocnych stron oraz świetna zabawa.

• Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w indywidualnych  biegach przełajowych
          • Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w indywidualnych biegach przełajowych

• 19.09.2022r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w indywidualnych  biegach przełajowych. Nasi uczniowie z klasy 8g Gabrysia i Bartek zajęli 1 miejsca w swoich kategoriach w roczniku 2008 i 2009. Madzie ufało się wywalczyć 5 miejsce.  Serdecznie gratulujemy sukcesu i powodzenia podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!

• Kuchcikowo - zajęcia w ramach programu Laboratoria przyszłości

• Dnia 16.09. w świetlicy 119 odbyły się zajęcia w ramach programu „Laboratoria przyszłości – Kuchcikowo”. Gotowanie pod okiem dorosłych to dla każdego dziecka wspaniała zabawa i ogromna satysfakcja, a samodzielne przygotowywanie dań pomaga kształtować wytrwałość, cierpliwość i dokładność, rozwija wyobraźnię i kreatywność.
        • Walne Zebranie Rady Rodziców

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 366 i Zarząd Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 366 serdecznie zapraszają przedstawicieli klas 21 września o godz. 18:00 na Walne Zebranie, które odbędzie sie w budynku Szkoły w sali 39.
        • Międzynarodowy Dzień Kropki

• Dnia 15 września dzieci ze świetlicy 118 i 119 świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie.  Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
        • Narodowe czytanie - wrzesień 2022 r.

• Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2022 roku zadecydowano, że czytane będą Ballady i romanse.

• Zapisy na świetlicę szkolną

• Szanowni Rodzice,
            przyjmowanie Deklaracji rodziców/opiekunów prawnych dziecka korzystającego ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w salach :

118 – kl. III , 119 kl. II,  217- kl. I

Deklaracji rodziców/ opiekunów prawnych dziecka  korzystającego ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023  znajduje się  poniżej w załączniku.