• Zajęcia kulinarne „Kuchcikowo” – oponki

• Tłusty Czwartek to dzień, w którym zajadamy się przysmakami o ogromnej ilości kalorii. Tradycja zajadania się tego dnia słodkościami trwa od wielu wieków, dlatego też nikt nie liczy zjedzonych pączków, faworków czy oponek. Wręcz przeciwnie, zgodnie z tą tradycją duża ilość zjedzonych pączków tego dnia wróży powodzenie i dostatek przez cały rok.

• Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

• Wielkim krokiem zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały beztrosko, wesoło,  szczęśliwie, a przede wszystkim bezpiecznie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

• Apel dla uczniów klas 0 – III „Bezpieczne Ferie zimowe”

• W związku z Feriami Zimowymi dnia 8 lutego 2023 roku, w Szkole Podstawowej Nr 366 Im. Jana Pawła II odbył się apel dla uczniów klas 0-III pt. „Bezpieczne Ferie Zimowe”. W przygotowanym przez panią Magdalenę Panek oraz panią Iwonę Lumę przestawieniu uczniowie z klasy 2e oraz 2g zaprezentowali zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

• Drugie życie śmiecia

• Jak dać śmieciom drugie życie?
            1. Drewniane skrzynki z powodzeniem można wykorzystać ponownie, nadając im nową funkcję
            2. Recyklingowe dekoracje to świetny sposób na upiększenie wnętrza.
            3. Nie warto wyrzucać słoików - kreatywne przyozdobienie nada im drugie życie.
            4. Samochód z butelek czy czołg z zużytych baterii.

• Siema!

• Lekturowe lapbooki

• W ramach innowacyjnego spojrzenia na pracę z lekturą, uczniowie klas: 5b, 5f i 5h pod opieką pani Wiolety Zawistowskiej przygotowali lapbooki, dotyczące poznanej ostatnio lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni". Lapbook to obrazkowa mapa myśli, na której umieszcza się informacje na dany temat. Wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów.

• W świecie tworzyw sztucznych i druku 3D

• Klasa 5 B na lekcji techniki poznawała zastosowanie i właściwości tworzyw sztucznych. Na jednych z zajęć uczniowie zaprojektowali i stworzyli stworki, pojazdy oraz ozdoby z wykorzystaniem plastikowych opakowań oraz innych materiałów z recyklingu. W celu połączenia elementów uczniowie posłużyli się klejem na gorąco.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

• Już po raz drugi dzieci z naszej szkoły miały możliwość uczestniczenia w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W samym sercu Orkiestry sprawdziliśmy swoje umiejętności pierwszopomocowe w wirtualnej rzeczywistości, poćwiczyliśmy na fantomach pod czujnym okiem instruktorów WOŚP.
        • Laboratoria Przyszłości - październik

• Podczas październikowych lekcji informatyki uczniowie eksperymentowali z siłą, ruchem i interakcjami w kontekście sportowym, lecz tym razem bez użycia technologii. To wszystko za sprawą klocków Lego Education BricQ Motion, które zapewniły im łatwą i praktyczną naukę poprzez doświadczenia.
        • Święto Babci i Dziadka

• W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście Święto Babci i Dziadka.
            Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym.
        • Światowy Dzień Pizzy

• Z okazji „Światowego Dnia Pizzy” 17 stycznia uczniowie ze świetlicy 119 przygotowali samodzielnie pizzę. Przy okazji dzieci poznały ciekawostki oraz historię powstania włoskiego przysmaku. Uwieńczeniem zajęć była degustacja świeżej pachnącej pizzy. Sprzęt, na którym pracowali uczniowie pochodził z „Laboratoria przyszłości”.

• Laboratoria Przyszłości - wrzesień

• W wrześniu podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4-8 rozpoczęli pracę z klockami Lego Education SPIKE Essential oraz SPIKE Prime. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy zestawy – posortowaliśmy klocki według koloru na tackach, które ułatwiają budowanie i sprzątanie po zakończonych zajęciach oraz nakleiliśmy etykiety i podpisaliśmy elementy.
        • Spotkanie autorskie

• W dniach 17-18 stycznia gościły w naszej szkole: pani Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz pani Malwina Kożurno, lektorka. Podczas spotkań dzieci mogły wysłuchać zabawnych i prawdziwych historii z udziałem rożnych zwierząt, dowiedzieć się, jak twarde orzechy ludzie mają czasem do zgryzienia, a także przypomnieć sobie, kto i co robi, aby można było stworzyć książkę.

• Lekcja wychowawcza w klasie 7a

• Dnia 13 stycznia odbyła się pierwsza w Nowym Roku godzina wychowawcza w klasie 7a – integracyjnej. Pani Katarzyna Orzechowska – wychowawca klasy – postanowiła, że ta lekcja odbędzie się w cukierni Piccolo. W końcu należy słodko zacząć Nowy Rok :).