• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• 05.05.2021 14:06
      • 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym dniu składamy hołd strażakom za ich ciężką pracę i narażanie swojego życia. Warto podziękować osobom, które często pierwsze niosą ratunek poszkodowanym.

• Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek – to motto strażaków.

Nasi uczniowie klas 1c i 1e podczas zajęć poznawali zawód strażaka. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają zabezpieczać miejsce wypadków np. samochodowych, ewakuować ludzi z zagrożonych miejsc, udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym i pomagają zwierzętom. Pomagają również usuwać skutki powodzi lub nawałnic. Uczniowie dowiedzieli się jakiego sprzętu używają strażacy i utrwalili znany już im numer alarmowy do straży pożarnej.

A na koniec zajęć zaprojektowali i wykonali wymarzony wóz strażacki.

Fotoalbum

Opracowała: