• Innowacja pedagogiczna Dobre maniery na co dzień

• 10.01.2024 14:27
      • W świetlicy szkolnej w sali 118, w ramach zajęć innowacyjnych, są prowadzone zajęcia pt. Dobre maniery na co dzień.
        Savoir-vivre - to zbiór zasad dobrego wychowania, dobrych manier, znajomość obowiązujących reguł grzeczności, których należy przestrzegać.
      • Nienaganne formy zachowania oznaczają życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancję, opanowanie emocji. Okazując dobre maniery okazujemy szacunek innym ludziom.
        Zajęcia prowadzi pani Marta Żebrowska.

Uczniowie, w ramach zajęć innowacyjnych Dobre maniery na co dzień, stworzyli Drzewo dobrych manier. Na odrysowanych dłoniach napisali zwroty grzecznościowe i dołączyli do drzewa jako liście. Dzieci przypomniały sobie zwroty grzecznościowe, a także zapoznały się z przygodami Kuby i Buby na podstawie książki pt. Bon czy ton .

Magiczne słowa
        W październiku, podczas zajęć innowacyjnych pt. Dobre maniery na co dzień, dzieci poznały znaczenie słów savoir-vivre oraz zapoznały się z tematami, które będą realizowane w ramach innowacji. Poznały magiczne słowa - zwroty grzecznościowe: proszę, przepraszam, dziękuję, słucham, dzień dobry, do widzenia, dobranoc itd. Dzieci w ramach realizowanej tematyki uczyły się piosenek, rozwiązywały rebusy, krzyżówki i przedstawiały scenki.

Marta Żebrowska