• Wizyta policjantki w świetlicy 119

• 07.10.2022 16:18
      • W naszej świetlicy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.  W ramach prowadzonych zajęć zaprosiliśmy Panią policjantkę z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, która spotkała się z naszymi uczniami.
      • Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Następnie wytłumaczyła jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Powtórzyliśmy również numery alarmowe.

Pani policjantka omówiła i zademonstrowała dzieciom w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa - wspólnie ćwiczyliśmy tzw. „pozycję bezpieczną” na wypadek takiego ataku. Uczuliła również dzieci, aby nie zbliżały się do zwierząt, których nie znają.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z sympatyczną Panią policjantką.

Wychowawcy świetlicy 119