• Wisława Szymborska - znaki szczególne

• 04.04.2023 09:48
      • Dnia 22 marca odbył się etap szkolny Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Szymborska- znaki szczególne”, który organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 110 im. Kazimierza Jeżewskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów literaturą polskiej noblistki, promowanie języka polskiego, upowszechnianie kultury żywego słowa, a także promowanie talentów recytatorskich i muzycznych.

• Podczas konkursu oceniany był dobór repertuaru, dykcja, interpretacja, a także ogólne wrażenie artystyczne. Uczniowie zachwycili jury swoją artykulacją, akcentowaniem, tempem mówienia, a także skupieniem na słowie. Członkami jury były nauczycielki języka polskiego: pani Małgorzata Składanek,a także pani Wioleta Zawistowska. W komisji zasiedli także uczniowie z klasy 6b oraz 7b. Po długich obradach komisja wyłoniła osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę podczas etapu dzielnicowego.

klasy IV - VI

Wiktoria Kujawińska – 5f

Zofia Garal- 5d

Klasy VII - VIII

Aleksandra Szczepaniak- 8g

Magdalena Staśkiewicz- 8g

Gratulujemy laureatom! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego udziału w kolejnych konkursach.

Opracowanie:
        Wioleta Zawistowska