Konkursy szkolne i pozaszkolne
Mamy Mistrza Ortografii
- 22.06.2026 11:41
- Tegoroczny finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Weź byka za rogi” zgromadził najlepszych uczniów z klas 6–8, którzy w poprzednim etapie wykazali się doskonałą znajomością zasad pisowni i wyjątkową sprawnością językową. Rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wyrównany — uczestnicy musieli zmierzyć się z wymagającym dyktandem oraz zadaniem polegającym na wyjaśnieniu pisowni trudnych wyrazów.
Po podliczeniu punktów komisja wyłoniła zwycięzców.
Tytuł Mistrza Ortografii zdobył Adam Mazurek, uczeń klasy 6c.
Katsiaryna Zablotskaya z klasy 7d zajęła II miejsce, a Laura Mathea z klasy klasy 6g zajęła III miejsce.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim finalistom wysokiej wrażliwości językowej, doceniamy zaangażowanie i odwagę w „braniu byka za rogi”.
Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Organizatorki konkursu:
Grażyna Bidzińska i Anna Prusaczyk- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły