• Przedstawienie o życiu Henryka VIII w wykonaniu uczniów klasy dwujęzycznej

• 16.11.2020 17:00
      • Uczniowie klasy VIIIb w ostatnich dniach nauki w szkole zaprezentowali przedstawienie o życiu króla Henryka VIII, jednego z najbardziej znanych władców angielskich, twórcy angielskiej reformacji i głowy Kościoła anglikańskiego.

• Historia króla i jego pięciu żon, z których dwie skończyły swe życie tragicznie, jest niesamowitą historią o władcy, który za wszelką cenę pragnął męskiego potomka będącego gwarancją przedłużenia jego dynastii.

Uczniowie klas dwujęzycznych poznają tę opowieść na lekcjach języka angielskiego, poznają historyczne fakty, uczą się o kolejnych związkach króla Henryka VIII wykorzystując technologię multimedialną (filmy edukacyjne, prezentacje). Seria lekcji kończy się wystawieniem krótkiej sztuki, w której uczniowie wcielają się w angielskiego władcę, jego małżonki oraz inne historyczne postacie.  Lekcje w interesujący sposób wplatają wiedzę o historii Anglii w zajęcia języka angielskiego, uczniowie poznają słownictwo tematyczne, oglądają filmy w języku angielskim zaś na koniec szlifują znajomość tego języka deklamując z przejęciem swoje kwestie aktorskie.

Opracował

Grzegorz Kowalski