Konkursy szkolne i pozaszkolne

    • Mamy Mistrza Ortografii
      • Mamy Mistrza Ortografii

      • 22.06.2026 11:41
      • Tegoroczny finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Weź byka za rogi” zgromadził najlepszych uczniów z klas 6–8, którzy w poprzednim etapie wykazali się doskonałą znajomością zasad pisowni i wyjątkową sprawnością językową. Rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wyrównany — uczestnicy musieli zmierzyć się z wymagającym dyktandem oraz zadaniem polegającym na wyjaśnieniu pisowni trudnych wyrazów.
      • Po podliczeniu punktów komisja wyłoniła zwycięzców.

        Tytuł Mistrza Ortografii zdobył Adam Mazurek, uczeń klasy 6c.

        Katsiaryna Zablotskaya z klasy 7d zajęła II miejsce, a Laura Mathea z klasy klasy 6g zajęła III miejsce.

        Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy.

        Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim finalistom wysokiej wrażliwości  językowej, doceniamy zaangażowanie i odwagę w „braniu byka za rogi”.

        Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

        Organizatorki konkursu:
        Grażyna Bidzińska i Anna Prusaczyk

         

      • Wróć do listy artykułów