• Zajęcia w świetlicy 119

• 07.11.2023 16:03
      • Dzieci uczęszczające do świetlicy 119 miały okazję wybrać się do Przedszkola nr 76  im. Warsa i Sawy w ramach projektu „Zaprzyjaźnij się z książką”. W trakcie wizyty uczniowie przeczytali przedszkolakom bajkę z serii „Przygody Kubusia Puchatka”, a także, podczas wspólnej zabawy, zaprzyjaźnili się z młodszymi kolegami.

• W minionym miesiącu duża część zajęć poświęcona była patronowi szkoły. Uczniowie m.in. zapoznali się z życiorysem Jana Pawła II, ciekawostkami z jego życia, podróżami oraz wartościami, którymi się kierował. Dzieci w ramach zajęć kulinarnych przygotowały kremówkę papieską. Rozwiązywały również wielkoformatową krzyżówkę, w której sprawdziły swoją wiedzę dotyczącą życia Jana Pawła II.

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności kulinarne oraz znajomość języka angielskiego podczas zajęć prowadzonych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Kulinarno-Językowego „Bon Appetit”, w trakcie których przygotowali babeczki ze śliwkami.

Nasze uczennice rozpoczęły naukę szydełkowania, która istotnie poprawia sprawność manualną, daje dużo satysfakcji i wiary we własne siły.

Opracowały:
        Dorota Kaczor