• ZABAWA HALLOWEENOWA

• 06.11.2023 11:21
      • Dnia 2 listopada 2023 roku (czwartek), w świetlicy 117 odbyła się Zabawa Halloweenowa. Na początku wychowawcy przybliżyli dzieciom czym jest Halloween, zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa. Zaprezentowana została prezentacja multimedialna dotycząca sposobów obchodzenia Halloween na całym świecie.
      • Dzieci zaprezentowały swoje stroje. Wymieniały elementy stroju czarownicy i rozwiązywały zagadki o tematyce Halloweenowej. Chętnie podejmowały się różnych zadań wylosowanych ze „strasznej puszki” wcześniej przygotowanej przez wychowawców. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i tańca. Każdy mógł popisać się swoimi umiejętnościami na parkiecie. W trakcie imprezy miały miejsce różne zabawy, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Wyzwaniem okazało się zjedzenia jabłka zawieszonego na nitce, czy przemienienie koleżanki bądź kolegi w Mumię, za pomocą papieru toaletowego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się taniec z balonem. Utrzymanie balonika w trakcie różnych utworów muzycznych okazało się dużym wyzwaniem. Zwieńczeniem Zabawy Halloweenowej było „Straszne kino” – wyświetlona została dzieciom animacji pt. ”Rodzina Addamsów”.

Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, a uśmiech nie znikał nam z twarzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział a Pani Wicedyrektor Ewie Rudomino za możliwość zorganizowania zabawy - wychowawcy świetlicy 117.

Opracowała:
        Magdalena Panek