• Październik w świetlicy 119

• 15.11.2022 13:13
      • Październik w świetlicy 119 był bardzo pracowity i wypełniony różnymi aktynościami. W słoneczne dni spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Inspirując się otaczającym krajobrazem powstało wiele pięknych prac plastycznych.

Nasi uczniowie poznali bliżej życiorys patrona naszej szkoły Jana Pawła II. W trakcie zajęć kulinarnych przygotowały dużą „kremówkę papieską”, którą podczas obchodów „Dnia Szkoły” poczęstowały się wszystkie dzieci ze świetlicy.

Pod koniec miesiąca prowadziliśmy zajęcia o dyni metodą projektu badawczego. Uczniowie m.in. poznali różne rodzaje dyni, ich smak i zapach, możliwości jej wykorzystania i przetworzenia oraz zbadali  jej wnętrze. W czasie zajęć kulinarnych dzieci upiekły ciasto dyniowe, którym później chętnie się częstowały.

Opracowały:
        Dorota Kaczor, Monika Stanilewicz,