• Projekt historyczny klasy VIA i VID

• 26.03.2021 11:48
        • W marcu klasa VI A i D realizowały projekt edukacyjny z historii pt. "Zwycięstwa Oręża Polskiego w bitwach rozegranych w XVII w.". Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy zespołowej i opowiedzenie wydarzenia historycznego na wielu płaszczyznach:  tło historyczne, strategia bitwy, dowódcy, teksty źródłowe (np. listy do Marysieńki), obrazy J. Matejki, W. Kossaka , pomniki np. Jan III Sobieskiego w Gdańsku, Warszawie.

• Warsztaty fotograficzne Va

• 13.03.2020 09:18
        • 27 lutego klasa Va udała się na warsztaty fotograficzne do Pałacu Kultury i Nauki . Uczniowie zostali zapoznani z historią fotografii oraz z pracą fotografa artysty.
        • Wycieczka koła historycznego

• 26.02.2020 12:56
        • Koło historyczne "Sekrety historii" 20 stycznia uczestniczyło w wycieczce "Tradycje szopek bożonarodzeniowych w polskich kościołach". Uczniowie zobaczyli ruchomą szopkę w Kościele Braci Mniejszych Kapucynów na ul. Miodowej, a także zostali zapoznani z historią kościoła i jego architekturą.
        • Wycieczka do Muzeum Polin

• 13.12.2019 15:36
        • 5 grudnia 2019 r. uczestnicy koła historycznego "Sekrety historii" udali się do Muzeum Polin. Uczniowie zapoznali się z historią współistnienia narodu żydowskiego na ziemiach polskich na przestrzeni wieków, poznali ich kulturę i obyczaje.
        • Zajęcia warsztatowe w Fotoplastikonie

• 18.11.2019 13:31
        • Uczestnicy koła "Sekrety historii" wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. "Moją bronią był aparat". Interaktywna forma zajęć pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć jak ważne było wykonywanie zdjęć w czasie Powstania Warszawskiego (i nie tylko).