• Kostka dla Ziemi,

     Chcesz coś zrobić dla Ziemi, zastanawiasz się nad jej przyszłością, masz ciekawe pomysły związane z ekologią i nie wiesz od czego zacząć?

     Zapoznaj się z Kostką dla Ziemi, która jest wykorzystywana przez wielu Twoich rówieśników na całym świecie.

     To proste! Zrób kostkę z gotowego szablonu, rzuć nią każdego dnia lub raz w tygodniu, sam albo z przyjaciółmi. Przeczytaj co wypadło i zapoznaj się z informacjami dotyczącymi tej strony kostki. Zastanów się co możesz zrobić? Skorzystać z propozycji z opisu kostki, lub wymyśl swoje działania. Dokumentuj to, co robisz filmem, zdjęciami, rysunkami, czy relacją pisemną. Podziel się swoimi działaniami w mediach społecznościowych.

     Wyślij opis swoich działań na stronę Kostki. Najciekawsze działania są publikowane. Masz szansę pokazać całemu światu, co robisz dla naszej planety. Spróbuj, warto zmieniać Świat!

     Opracowała:
     Ewa Mąka


      

     UŚMIECHAJ SIĘ do świata!   TYLKO to, co konieczne!   ODKRYJ niesamowite rzeczy! Wszystko jest DAREM!

     Wszyscy jesteśmy POŁĄCZENI! TERAZ jest czas

     Idea opiera się na stylu życia zgodnym z projektem  EcoOne Project www.ecoone.org,  międzynarodowej inicjatywy ekologicznej/ kulturowej, działającej w ponad 180 krajach.

     Jak się używa Kostki dla Ziemi? Rzuć kostką, przeczytaj zdanie na  górze kostki  i wymyśl sposób, by wprowadzić je w życie! Rób to codziennie, dziel się swoimi wynikami  i zachęcaj  innych  do rzucania kostką i dołączenia do grupy, która uczestniczy w projekcie.

      

     Nic nie daje większego efektu,  aby świat uczynić lepszym miejscem,  niż pozytywne działania! Nie wystarczy "myśleć", że popierasz działania dla  Ziemi, musisz działać...

     Ile razy mówiliśmy "zrobię to jutro", ale potem już tego nie robiliśmy? Każdego dnia, w każdej chwili zacznij, zmieniać drobiazgi w swoim życiu na lepsze.

      

      

     Jak możemy żyć w sposób zrównoważony na tej planecie? Biorąc tylko to, co konieczne. Podobnie jak drzewo pobiera jedynie wodę i składniki mineralne niezbędne do wzrostu, tak samo my, musimy odróżniać nasze pragnienia od  potrzeb .

      

      

      

     Odkryj świat, który  jest pełen niesamowitych rzeczy: od najwyższych szczytów gór do najgłębszych dolin dna oceanu...Te odkrycia zabierają  nas w podróż, która mobilizuje do działań.

      

      

      Nie zawsze jest dla nas oczywiste, że wszystko na planecie jest ze sobą połączone ...Spójrz w jaki sposób, jesteś połączony ze światem wokół ciebie.

      

      

      

     Każda osoba, wszystko, jest darem dla innych… Kiedy zaczniemy sobie uświadamiać, że wszystko wokół nas ma coś wartościowego do zaoferowania, rośnie w nas uznanie i wdzięczność.

      

      

      

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II
   • sekretariat@strumyk21.edu.pl
   • (+22) 58-70-980 Fax:(+22) 58-70-998
   • ul. Strumykowa 21 03-138 Warszawa