W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie przekazuje informacje jak zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Prezentacja - Grypa - zima - dzieci

Bezpieczne wakacje

W okresie wakacyjnym część dzieci wyjedzie na kolonie, czy obozy, a część pozostanie w domach. Mając na uwadze dobro naszych uczniów przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

1. Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!
      2. Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!
      3. Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...
      4. Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!
      5. Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !
      6. Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!
      7. Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!
      8. Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!
      9. Nigdy nie bawcie się ogniem – ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!
      10. Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!
      11. Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!
      12. Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia,
        w którym przebywacie!
      13. Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!
      14. Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie popełniania przestępstwa, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi, do najbliższej jednostki Policji lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.

Źródło opisu: http://zyjbezpiecznie.policja.pl/