• Wycieczka do kina Wisła 3a i 3b

• 8 kwietnia uczniowie klas 3a i 3b odbyli ostatnią wycieczkę na zajęcia z edukacji filmowej w kinie Wisła. Tym razem obejrzeliśmy film animowany „Filonek Bezogonek”. Po seansie i warsztatach na temat adaptacji filmowych znanych książek oraz pisania scenariuszy poszliśmy na lody lub pączki oraz do Parku Żeromskiego, gdzie dzieci mogły pobawić się i integrować na placu zabaw.

• Smacznie, wiosennie i kolorowo w świetlicy nr 119

• Miniony miesiąc wypełniony był różnorodnymi aktywnościami, w których brały udział dzieci ze świetlicy nr 119. Jednymi z nich były zajęcia kulinarne, podczas których przygotowały m.in. pizzę oraz gofry.
        • Dzielnicowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego – etap szkolny

• 10.04.2024 r. w naszej szkole odbył się Etap Szkolny Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego.
            Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją anglojęzyczną, rozwijanie zdolności recytatorskich, podnoszenie kultury słowa dzieci i młodzieży oraz promocja i pomoc utalentowanej młodzieży artystycznie i językowo.

• Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych

• 5 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.

• I Wiosenny Konkurs Piosenki i Poezji Międzynarodowej

• 21 marca odbył się I Wiosenny Konkurs Piosenki i Poezji Międzynarodowej.
            Celem konkursu było promowanie wielokulturowości oraz rozwijanie umiejętności artystycznych poprzez prezentację piosenek i poezji w językach obcych: angielskim, hiszpańskim i niemieckim.

• „Zjawiska przyrodnicze w obiektywie”

• Konkurs “Zjawiska przyrodnicze w obiektywie” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie stanowił wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas czwartych. Celem tego wydarzenia było uwiecznienie ciekawych zjawisk przyrodniczych, które otaczają nas na co dzień.
        • Warsztaty pedagogiczno- teatralne

• 4 kwietnia uczniowie klasy 5c i 6f uczestniczyli w warsztatach pedagogiczno- teatralnych z asystentką reżysera Panią Moniką Tuniewicz, a także pedagożką teatru Panią Heleną Świegocką. Panie przybyły do nas z Teatru Rozmaitości w Warszawie. Uczniowie podczas zajęć poszerzyli swoją wiedzę o teatrze, a także kulisach pracy na scenie.

• „Zjawiska fizyczne w obiektywie”

• 05 kwietnia 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie dzielnicowego  konkursu „Zjawiska fizyczne w obiektywie” dla klas VII i VIII.
            Jury spośród nadesłanych na konkurs prac przyznało nagrody w kategorii:
        • Warsztaty teatralne

• 3 kwietnia uczniowie klasy 5a, 6a i 6b wzięli udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia przeprowadziła Pani Agata Pośnik- aktorka teatralna, która występowała m.in. na scenie Teatru Nowego w Częstochowie, Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, czy Teatru BARAKAH w Krakowie.

• Występ Wielkanocny w Domu Opieki

• 27 marca 2024 roku (środa) klasa 2e, pod opieką wychowawcy Pani Anny Wielechowskiej oraz Pani Magdaleny Panek, Katarzyny Dziadek i Ewy Osowskiej udała się do Domu Opieki przy ulicy Mehoffera w celu zaprezentowania przedstawienia wielkanocnego pt. „Jak kurczaczki i króliczki rozrabiały w koszyczku”. Dzieci miały na sobie prześliczne stroje świąteczne, nie zabrakło też króliczków, kurczaczków i pisanek zdobiących ubiór.

• Wielkanocne projekty w 6B

• Uczniowie klasy 6 B na lekcji informatyki zaprojektowali w programie Tinkercad doniczki, które swoim akcentem miały nawiązywać do nadchodzącej wiosny. Wybrane projekty zostały wydrukowane na drukarce 3d zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Konkurs plastyczno – techniczny pt. „Pisanka z jaja dinozaura”

• W marcu zorganizowany został konkurs plastyczno – techniczny, pt. „Pisanka z jaja dinozaura”. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wykonanych prac konkursowych. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i oryginalnością. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w holu przy wejściu do szkoły oraz na naszej stronie internetowej.

• Dzień Poezji

• 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Główne obchody mają miejsce w Paryżu, ale i w naszej szkole pojawiła się inicjatywa uhonorowania tego święta.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia zwanego również Dniem Kolorowej Skarpety uczniowie założyli dwie różne niepasujące do siebie pary skarpetek. Na szkolnej gazetce pojawiły się informacje na temat tego syndromu. W klasach przeprowadzono pogadanki podejmujące tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa.

• Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki

• Przez ostatnie dwa tygodnie w naszej szkole trwała zbiórka żywności i chemii dla Domu Samotnej Matki na Białołęce. Akcja zainicjowana była przez uczniów klasy 6a, którzy w ramach Roku Wartości w naszej szkole, pod opieką pani Dagmary Rudowskiej, Małgorzaty Czarneckiej i Anny Lipskiej, zorganizowali to wspaniałe przedsięwzięcie.

• Wyjątkowa gościni w klasie 6f

• 21 marca klasę 6f odwiedziła wyjątkowa gościni. Była to Pani Katarzyna Wolińska, która choruje na zespół Jadassona. Obejmuje on zaawansowaną osteoporozę i związaną z tym łamliwość kości. Od wielu lat Pani Kasia choruje również i leczy się z powodu choroby nowotworowej.
        • Kartka urodzinowa dla Antka

• Serdecznie dziękujemy za Wasz aktywny udział w akcji "Kartka urodzinowa dla Antka".
            Bardzo nas cieszy, że tylu uczniów zechciało poświęcić swój wolny czas, aby nieść radość drugiemu człowiekowi. Kartki prezentowały się pięknie i sprawiły dużą radość Antkowi.