• Wigilia klasowa i życzenia

• „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
            Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
            (…) Niebo ziemi, niebu ziemia
            Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
            Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
            Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Krzysztof Dzikowski, „Jest taki dzień” Czerwone Gitary

• Warszawska Akcja ZwM 31.01 - 11.02.2022 r.

prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi akcji Zima w mieście 2022. Rekrutacja uczestników odbędzie się w terminie 30.12.2021 - 11.01.2022 r. za pomocą systemu rejestracji na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
            Informujemy, że dzienna opłata za wyżywienie będzie wynosić 15 zł, za
            opiekę 35 zł.

• Warszawska Akcja Zima w Mieście 2022 r.

• Szanowni Państwo,informujemy, że akcja Zima w mieście 2022 odbędzie się w naszej szkole w terminie 31.01. – 11.02.2022 r. Akcja zostanie przeprowadzona w reżimie sanitarnym. Pomimo trudnych warunków, tak jak dotychczas zorganizujemy dzieciom czas jak najlepiej.

• Kartki bożonarodzeniowe 3e

• Klasa 3e wzięła udział w akcji Serce za Odwagę. Uczniowie przygotowali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami, które zostaną wysłane do kombatantów II wojny światowej.

• Konkurs na logo - ideę Integracji

• W naszej szkole w dniach 18.10-18.11.2021 r. odbył się konkurs na logo - ideę integracji dla uczniów klas IV-VIII. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego symbolu (logo) dotyczącego idei Integracji w Szkole Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie.

• Magiczny palec

• Dla dzieci uczęszczających na świetlicę w sali 118 odbyły sie zajęcia dotyczące zdrowia "Magiczny palec". Zajęcia miały charakter praktyczny, uczniowie wykonując eksperyment mogli doświadczyć, jak bardzo ważne jest mydło podczas mycia rąk.

• Lekcje o niepełnosprawności

• W październiku i listopadzie w klasach pierwszych ogólnych (1c, 1d, 1e, 1f, 1g i 1h) odbyły się lekcje w ramach szkolnego projektu „Znamy, rozumiemy, nie boimy się! Oswajanie uczniów z tematem niepełnosprawności”.

• Z plecakiem po przygodę  – Wielka Brytania
          • Z plecakiem po przygodę – Wielka Brytania

• Dzieci ze świetlicy 118 wybrały się w pierwszą „podróż” w ramach projektu „Z plecakiem po przygodę”. Celem naszych działań było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Dzieci poznały: położenie geograficzne, symbole narodowe, wzbogaciły wiedzę na temat zabytków, kuchni, literatury, muzyki itd.

• Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 366

•  6 grudnia 2021 roku, uczniowie klas 1f, 2c i 2e od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie).
        • Klasa 1a i 1d w Hopsasa - do świąt niedługa już trasa!

• 26 listopada uczestniczyliśmy w warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez Hopsasa w Józefowie. Na zajęciach poznaliśmy tradycje dotyczące świąt Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy kukiełkowe jasełka oparte na dawnych tekstach ludowych.
        • Warsztaty świąteczne 2a w Creativo

• 3 grudnia br. uczniowie klasy 2a odwiedzili Akademię Twórczości Creativo. Brali tam udział w warsztatach "Malowanie kubków ceramicznych". Tematem przewodnim były nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

• Hokus- Pokus  Czary - Mary
          • Hokus- Pokus Czary - Mary

• Koniec listopada to czas nierozerwalnie związany z wróżbami i magią. Wszystko za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek. Tego dnia wiele osób daje się ponieść zabawie i towarzyszącym jej wróżbom i obrzędom.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• W dniu 25 listopada w naszej szkole obchodzono "Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci z klas I-III zapoznały się z historią pluszowego misia, słuchały piosenek, obejrzały bajki oraz prezentowały swoje talenty plastyczne przy wykonywaniu portretu misia.

• Czym jest e-twinning?

• e-Twinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Biorą w niej udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.