• Warsztaty językowe dla uczniów klas dwujęzycznych

• Kilka miesięcy temu nauka przeniosła się ze szkół do Internetu, od dłuższego czasu w starszych klasach trwają nieprzerwanie lekcje zdalne. Nie możemy wychodzić ze szkoły, odwiedzać ciekawych miejsc i spotykać się z interesującymi ludźmi, więc zaprosiliśmy takie osoby do naszych domów aby opowiedziały nam o tych miejscach.

• Warszawska Akcja Lato w Mieście

Od 1 czerwca 2021 r. ruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie wakacji, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej.
        • Dzień Mamy w klasie 0a

• 26 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci, bo mogą podziękować swoim Mamom za Ich bezinteresowną miłość i opiekę. Przedszkolaki z naszej grupy przygotowały dla Mam piosenki i taniec, które zostały umieszczone w zespole klasowym na Teamsach, a także piękne prezenty. Zostaną one wręczone po powrocie ze szkoły do domu.

• Funkcjonowanie uczniów ze spektrum autyzmu

• Zapraszamy do zapoznania się z ulotkami na temat funkcjonowania uczniów ze spektrum autyzmu. Ulotki zostały przygotowane na zajęciach w "Krasnalu". Jej współtwórcami byli uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają do klas integracyjnych. Dzięki pomocy mamy Blanki możemy udostępnić ulotki za zgodą autorów.

• Światowy Dzień Pszczół

• 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Został on ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem tego dnia jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenia uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie.

• Dzielnicowy Konkurs Fotograficzny

• Zapraszamy  wszystkich uczniów klas I-III  wraz z rodzicami/opiekunami do wzięcia udziału w dzielnicowym Konkursie Fotograficznym pt. ”Moje podwórko”.
            Format pracy: JPG (zdjęcie) przesyłamy na maila: sp366swietlica@gmail.com  do dnia 7 czerwca!!!

• Test Umiejętności Trzecioklasisty

• 5 i 6 maja 2021 r. w naszej szkole odbył się Test Umiejętności Trzecioklasisty. Test ten został przewidziany na koniec I etapu edukacyjnego, czyli na koniec klasy trzeciej. Wszyscy uczniowie z klas 3 mogli zmierzyć się z zadaniami z  języka polskiego i matematyki.

• Konkurs historyczny

• Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie klas 5-7 naszej szkoły wykonali plakaty nawiązujące do tej rocznicy.  Uczniowie wykazali się duża pomysłowością i estetyką wykonania.

• Lato w mieście 2021

przekazujemy informację z Wydziału Sportu i Rekreacji dotyczącą akcji "Lato w mieście".
            "Uprzejmie informujemy, że Miasto st. Warszawa przygotowuje się do Akcji "Lato w Mieście" 2021, jednakże z uwagi na brak zasad organizacji półkolonii oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, związanych między innymi z rygorem sanitarnym w placówkach, wiekiem uczestników, liczebnością grup, nie jesteśmy w stanie rozpocząć rekrutacji. Po otrzymaniu powyższych informacji niezwłocznie rozpoczniemy zapisy"

• Majowe Święta w świetlicy

• Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W tych pierwszych trzech dniach obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisane zostały w historii polskiej państwowości.

• Lekcja o konstytucji

• Na postawie wiedzy zdobytej na lekcji historii uczniowie uzasadniali znaczenie konstytucji dla dziejów państwa polskiego i jej znaczenie dzisiaj - pogadanka. Następnie mieli za zadanie przygotowanie pracy graficznej (w grupach) upamiętniającej 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wyniki ich pracy poniżej.

• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym dniu składamy hołd strażakom za ich ciężką pracę i narażanie swojego życia. Warto podziękować osobom, które często pierwsze niosą ratunek poszkodowanym.

• Wyniki konkursu plastycznego Wiosna, ach to Ty!

• Przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego "Wiosna, ach to Ty":
            1. miejsce - Nadia Kuczyńska 4b
            2. miejsce - Olivka Greś 4a
            3. miejsce - Tytus Wiśniewski 5b
            Wyróżnienia:
            Iza Klimczyńska 6a
            Alicja Gera 6a
            Maria Grymuza 6d
            Wiktor Hajdarowicz 5b

Zadaniem uczestników było zilustrowanie treści wybranego przez siebie wiersza o wiośnie lub opisu wiosennej przyrody (przyrody budzącej się do życia) z wybranej przez siebie książki.

Zapraszamy po odbiór nagród do Biblioteki.

Organizatorki:
            Grażyna Malinowska
            Anna Kasperowicz-Przygoda

• Wielki Maraton Czytelniczy

• Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do międzynarodowego konkursu czytelniczego organizowanego przez Prezydenta Miasta Gdańsk i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
            Uczniowie, którzy w tym roku przystąpili do Maratonu:
            Tomek Lipnik z 2a, Łucja Sługocka z 2a, Aleksander Frąckiewicz z 2d i Igor Burbo z 3j mieli za zadanie przeczytać wybrane przez organizatora lektury i napisać z nich testy, sprawdzane potem przez koordynatora konkursu w naszej szkole.
            Wszyscy uczestnicy ukończyli maraton, a Tomasz Lipnik z wynikiem 137 pkt. znalazł się na liście Finalistów. Serdecznie gratulujemy!!!
            Nagrody dla naszych wspaniałych maratończyków czekają do odbioru w Bibliotece, a Tomek może swoją nagrodę odebrać także w Gdańsku:)

Koordynator konkursu SP 366 w Warszawie
            Anna Kasperowicz-Przygoda