• Prezentacja o Świętach Wielkanocnych

• Klasa VI a zrealizowała projekt międzyprzedmiotowy: plastyka, język polski, historia, dotyczący Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie zostali zapoznani z historią i tradycją najstarszych świąt chrześcijańskich w Polsce i  w innych krajach.
        • Międzynarodowy Dzień Teatru w SP 366

• Jak co roku społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku w związku z pandemią zamiast tradycyjnego SPMFTiA braliśmy udział w wykładach i lekcjach o teatrze, a także przez cały tydzień przygotowywaliśmy rekwizyty teatralne i prezentacje związane z historią teatru.

• Cykliczne zajęcia „ Savoir vivre” w świetlicy 118

• Warto znać zasady dobrego wychowania i ich przestrzegać. Czasami zdarzają się sytuacje, które wprawiają nas w zakłopotanie, ponieważ nie wiemy czy dobrze zachowaliśmy się, czy kogoś nie uraziliśmy. O tym, jak się zachować w danej sytuacji, często decydujemy spontanicznie, kierując się intuicją lub wyczuciem.

• Wiosna w świetlicy 118

• Uczniowie ze świetlicy 118  z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• W niedzielę - 21 marca - obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Potocznie dzień ten nazywany jest także Dniem Kolorowej Skarpetki. W wielu miejscach na świecie ludzie zakładają  je NIE DO PARY, tak jak nie do pary jest dodatkowy chromosom.

• Z kulturą mi do twarzy

• Klasy 2d i 3c brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Projekt miał na celu promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno, a także rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką.

• Projekt historyczny klasy VIA i VID

• W marcu klasa VI A i D realizowały projekt edukacyjny z historii pt. " Zwycięstwa Oręża Polskiego w bitwach rozegranych w XVII w.". Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy zespołowej i opowiedzenie wydarzenia historycznego na wielu płaszczyznach:  tło historyczne, strategia bitwy, dowódcy, teksty źródłowe (np. listy do Marysieńki), obrazy J. Matejki, W. Kossaka , pomniki np. Jan III Sobieskiego w Gdańsku, Warszawie.

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• Tradycją naszej szkoły jest Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych, który organizujemy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku w związku z pandemią dzień ten będziemy świętować w innej formie.

• Edukacja Przyszłości tu i teraz - Hybrydowa Przyszłość 23 - 25 marca

• Nasza szkoła jest partnerem konferencji poświęconej "Edukacji Przyszłości tu i teraz" - Hybrydowa Przyszłość 23 - 25 marca orgaznizowanej przez Fundację Hybrydowa Szkoła.

Celem jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o edukacji i inspirowanie do zmiany. Wyciągnięcie wniosków z pandemii.
            Chcemy zainicjować rozmowy o edukacji w lokalnych środowiskach. Rozpocząć debaty uczniów, nauczycieli i rodziców. Podsumować je oraz wyciągnąć wnioski i małymi krokami dokonywać zmian.
            W programie znajdą Państwo warsztaty i webinaria dla uczniów, rodziców i dorosłych oraz trzy debaty - uczniów, rodziców oraz edukatorów. Zapraszamy do aktywnego udziału.

• Dzień Indiański w świetlicy 117

• W świetlicy 117 odbył się dzień poświęcony tematyce Indian. Uczniowie poznali  historię ludu indiańskiego, wysłuchali muzyki, mieli okazję podziwiać stroje indiańskie. Na zakańczanie  zajęć dzieci własnoręcznie  wykonały pióropusze. Zapraszamy do galerii:)

• Konkurs Alfik Matematyczny

• 1 marca w naszej szkole odbył się konkurs Alfik Matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie i uczennice z klas 1-3. W konkursie uczestniczyło 37 dzieci. Dziękujemy za udział w konkursie i trzymamy kciuki za dobre wyniki.

• Dzień Kobiet w świetlicy nr 118

• "Mieć z pół kilo biżuterii,

Kapelusze takie duże

i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże

Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie ...

Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie."