• Bezpieczna droga do szkoły zależy od nas wszystkich

• W drugim tygodniu szkoły w świetlicy klas pierwszych odbyły się zajęcia poświęcone bezpiecznej drodze do szkoły. Celem zajęć było przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego, bycia widocznym na skrzyżowaniu (noszenie odblasków) oraz przechodzenia przez jezdnię.

• Negatywne emocje

• W świetlicy 118 rozmawialiśmy jak radzić sobie ze negatywnymi emocjami.  Dzieci chętnie wypowiadały się na temat tego jak radzą sobie w trudnych sytuacjach.

• Międzynarodowy Dzień Kropki 15 września

• W klasie 2 f została przeprowadzona lekcja w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki. Lekcję tą przeprowadziła Sylwia Białapko i Edyta Chciuk. Bohaterką tego święta była mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

• Projekt międzynarodowy Emocja

• W roku szkolnym 2020/2021 klasa 3f realizuje międzynarodowy projekt "Emocja". Głównym założeniem projektu jest budowanie i rozwijanie u dzieci i młodzieży empatii, szacunku do drugiego człowieka oraz nabycie umiejętności mówienia o swoich emocjach i potrzebach.

• ŚCIEŻKA EDUKACYJNA ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II ORAZ PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

• Drodzy Rodzice, Absolwenci Szkoły,

zachecam do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekt "Ścieżka edukacyjna śladami św. Jana Pawła II oraz Prymasa Wyszyńskiego".

app.twojbudzet.um.warszawa.pl

Małgorzata Wiśniewska
            Szkoły Podstawowej nr 366

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

ŚLADAMI

ŚW. JANA PAWŁA II ORAZ PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

Zachęcamy do poparcia projektu "Ścieżka edukacyjna śladami św. Jana Pawła II oraz Prymasa Wyszyńskiego", zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Warszawa-Białołęka przez przedstawicieli parafii Narodzenia NMP​, ​który został objęty patronatem ​honorowym przez ​JE. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego​. Ścieżka ma połączyć kościół parafialny przy ul. Klasyków wzniesiony jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II z Instytutem Prymasowskim na Choszczówce, przybliżając na zamieszczonych tablicach sylwetki i nauczanie wielkich Polaków, stanowiąc jednocześnie miejsce rekreacji i aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Projekt umieszczony został na liście dzielnicy na pozycji 110, natomiast jego nr ESOG to 618. Głosowanie odbywać się będzie w dniach 1-15 września.

Bardzo dziękujemy za wsparcie projektu.

/-/ Ks. Robert Furman, proboszcz wraz z Radą Duszpasterską

ZASADY GŁOSOWANIA

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym – wystarczy mieszkać w stolicy. Nie trzeba być pełnoletnim. W głosowaniu mogą wziąć udział dzieci w każdym w wieku. Jednakże dzieci poniżej 13 roku życia mogą zagłosować tylko za pośrednictwem rodziców natomiast dzieci, które już osiągnęły 13. rok życia i starsze mogą zagłosować samodzielnie bez konieczności wypełniana zgody przez rodzica lub opiekuna. Do głosowania w budżecie obywatelskim uprawnieni są również cudzoziemcy mieszkający w Warszawie i posiadający numeru PESEL. Zagłosować można na projekty z dowolnej dzielnicy (nie trzeba w niej mieszkać), jednak nie będzie już można wybierać projektów z innej dzielnicy.

Wyniki głosowania zostaną opublikowane 30 września 2020 r.

SPOSÓB GŁOSOWANIA:

1. przez Internet wchodząc na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl, wpisując adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywujący panel do głosowania (ważne, aby adres był wpisany poprawnie). Po kliknięciu w link aktywacyjny, należy wybrać Dzielnicę Białołęka. UWAGA!!! W niektórych serwisach pocztowych wiadomości z linkami aktywacyjnymi mogą trafiać do innych folderów niż "skrzynka odbiorcza" (np. do spamu). Specjalnie dla rodziców małych dzieci, które mogą głosować w budżecie obywatelskim, ale nie posiadają swojego konta pocztowego lub osób posiadających rodziców w wieku starszym, którzy nie mają swojego konta pocztowego, stworzono możliwość głosowania z jednego adresu mailowego. Ponowne głosowanie z tego samego adresu e-mail można wykonać tylko po zakończeniu poprzedniego procesu głosowania i po powtórnym zarejestrowaniu się na stronie do głosowania poprzez wpisanie adresu e-mail.
            2. wypełniając papierową kartę do głosowania. Karty można pobrać od 1 do 15 września w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 lub z tej strony (załącznik w lewym rogu - będzie dostępny od 1 września). Wypełnioną kartę papierową należy złożyć OSOBIŚCIE w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197, stanowisko nr 20, okazując dokument tożsamości (godziny otwarcia Urzędu: poniedziałki w godz. 08:00 - 18:00, wtorki- piątki w godz. 08:00 - 16:00).

Osoby mające problem z poruszaniem się, mogą przekazać swoją kartę do głosowania przedstawicielowi urzędu. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić taką potrzebę koordynatorowi ds. budżetu obywatelskiego w dzielnicy, w której chce się zagłosować. Można to zrobić od 24 sierpnia do 9 września 2020 r. Wyznaczona osoba z urzędu odbierze kartę do głosowania.

Kontakt do koordynatora jest dostępny na stronie:

http://www.bialoleka.waw.pl/strona-868-koordynator_budzetu_partycypacyjnego_w.html .

• Korzystanie ze świetlicy szkolnej

• Szanowni Rodzice/Opiekunowie prawni

Uprzejmie proszę wszystkich Rodziców, których dzieci są zapisane na świetlicę szkolną, o korzystanie z niej w sytuacjach koniecznych - praca obojga rodziców i w miarę możliwiości o przyprowadzanie dzieci do szkoły tuż przed lekcjami i odbieranie ich bezpośrednio po lekcjach.

Nasza świetlica szkolna jest przepełniona i każda pomoc z Państwa strony ułatwi nam pracę i przyczyni się do bezpieczeństwa naszych dzieci, zwłaszcza teraz, w dobie "Koronawirusa".

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pomoc.

Małgorzata Wiśniewska
            Szkoły Podstawowej nr 366