• Informacje dla Rodziców klas I oraz oddziałów przedszkolnych w r. szk. 2020-21

zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie deklaracji wyboru uczestnictwa w zajęciach religii/etyki i odesłanie go na maila szkoły sekretariat@strumyk21.edu.pl lub bwojtas@strumyk21.edu.pl do końca czerwca 2020 r.

• Informacje dla klas I w r. szk. 2020-21

• Szanowni Państwo
            Szkoła Podstawowa Nr 366 jest placówką integracyjną. Ponieważ rekrutacja elektroniczna do klas I na rok szkolny 2020/2021 nie zawierała opcji wyboru, informujemy, że każdy uczeń przyjęty do szkoły, może zostać zakwalifikowany do klasy ogólnej lub do klasy integracyjnej.

• Jak wirtualna rzeczywistość może zmieniać świat

• 15 maja odbyła się konferencja "Jak spełniać marzenia? Czy wirtualna rzeczywistość może zmieniać świat?", której współorganizatorem była nasza szkoła. Jeszcze raz dziękujemy za rejestrację i przesyłamy obiecane nagranie.
            To było fantastyczne spotkanie. Dużo pozytywnych emocji. Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć lub macie ochotę przypomnieć sobie tamto wydarzenie to zapraszamy do obejrzenia.

Linki gdzie można dowiedzieć się więcej o działalności Piotra:

Strona fundacji Piotra - Virtual Dream
            Strona Virtual Dream na Facebook
            Wsparcie na Patronite

Tutaj możecie obejrzeć naszą wcześniejszą konferencję z Markiem Kamińskim "Jak podążać za marzeniami". Polecamy:)

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki

• Klasa 3a z sukcesem zakończyła realizację projektu dla klas I-III pt. „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”. W ciągu kilku miesięcy uczniowie klasy 3a opracowali trzy moduły: „Fikuśne lekturki spod chmurki”, „Zwierzęce lekturki spod chmurki”, „Polskie lekturki spod chmurki”.

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• Drodzy Rodzice,
            W tym roku proces REKRUTACJI do szkół ponadpodstawowych jest wyjątkowy przez to wymaga większej czujności. Chciałabym przekazać Państwu kilka informacji, które mogą okazać się przydatne.
          • Zapisy na WOLNE MIEJSCA LATO W MIEŚCIE 2020

• Od 23.06. 2020 r. do 31.07.2020 r. trwa rekrutacja uzupełniająca na akcję Lato w Mieście 2020 w Feryjnej Placówce Edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II.

Rodzic/opiekun prawny zgłasza chęć udziału dziecka w Akcji poprzez złożenie pisemnego podania (najlepiej mailem: sekretariat@strumyk21.edu.pl)

• Zasady opieki nad dziećmi podczas akcji Lato w Mieście 2020

• Ze względu na epidemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia będzie to edycja Lata w mieście inna niż wcześniejsze.

• Kompozycja abstrakcyjna

•

Czy sztuka to tylko kwestia wyobraźni? Przyjęliśmy jednakowe założenia kompozycyjne i wytyczne w zastosowaniu jednakowej liczby i kierunków linii. W rezultacie ograniczenia  te nie przeszkodziły w tworzeniu ciekawych i tak różnych od siebie prac.

Kompozycja abstrakcyjna uczniów klas piątych.

• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 16-18 czerwca w naszej szkole odbywa się egzamin dla uczniów klas ósmych. Trzymamy kciuki  za naszych ósmoklasistówsmiley
        • Projekt klasy 0a

• Przez ostatni miesiąc dzieci z klasy 0a realizowały projekt poświęcony rodzinie. Dzieci poznawały lepiej członków swojej rodziny, ich zainteresowania, zawody, które wykonują. Czytaliśmy opowiadania o rodzinie i relacjach rodzinnych oraz uczyliśmy się pięknych piosenek.

• Dzień Ziemi

• Uczniowie klas piątych zastanawiali się jak dbać o czystość planety pod hasłem „Nasz dom – Ziemia”. Posługując się dowolną techniką plastyczną, zobrazowali swoje przemyślenia.

• Ciekawe techniki malarskie

• Farba z buraka i przypraw, pieczątka z rośliny zamiast pędzla to wyzwanie jakie podjęli uczniowie klas piątych w poszukiwaniu ciekawych sposobów malowania i tworzeniu pięknych kompozycji.