• LA FRANCE – le pays que je connais bien

• W poniedziałek, 27 maja, odbył się szkolny konkurs wiedzy o Francji i Hiszpanii dla uczniów III klas Gimnazjum. Konkurs podzielony był na dwie części: dla młodzieży uczącej się języka francuskiego i hiszpańskiego.

• Wycieczka do Rumunii

• W dniach od 11 do 17 maja br. uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Rumunii „Szlakiem Drakuli”. Mieli okazje zobaczyć miejsca historyczne m. in. Kopalnie Soli w Turdzie (obecnie park rozrywki z podziemnym jeziorem) oraz miejscowości: Alba Iulia, Bukareszt, Sybin, a także średniowieczne zamki:  Bran, Braszów i Sinaie.

• Ostatnie dni ogólnopolskiej kampanii Rowerowy maj

• To już ostatnie dni ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy maj". Ale my będziemy kontynuować aktywne przejazdy! Chcemy być bezpieczni, widoczni i prawidłowo zabezpieczyć swój sprzęt. Dlatego często przypominamy sobie i powtarzamy zdobyte wiadomości.
        • Ankieta o czytaniu i bibliotece

• Zapraszamy naszych uczniów do wypełnienia ankiety "O czytaniu i bibliotece". Prosimy o odpowiedź na postawione pytania dotyczące biblioteki szkolnej, jej księgozbioru oraz Twoich zainteresowań czytelniczych.

• 7c w Londynie

• Dnia 27 kwietnia o godzinie 4:15 klasa 7c zebrała się na Lotnisku Chopina, aby rozpocząć pięciodniowe warsztaty językowe w Londynie. Lot trwał dwie godziny, a lotnisko w Luton przywitało nas zimnem i wiatrem.

• 8c zwiedza Londyn

• Tej wiosny, aż cztery grupy naszych uczniów odwiedziły Londyn. Ostatnia z nich —uczniowie 8c zwiedza najważniejsze atrakcje Londynu, a także nadmorskie Brighton.

• Nowy numer NewBib-u

• Przekazujemy czytelnikom kolejny numer naszego czasopisma. Egzaminy gimnazjalne i inne wydarzenia, którymi żyła nasza szkoła sprawiły, że nie udało nam się na czas wydać kolejnych numerów NewsBib-u,. Ten, który publikujemy jest ostatnim w bieżącym roku szkolnym.

Tematyka artykułów, dotyczy po części wydarzeń rocznicowych z minionych miesięcy,  znajdziemy coś o teatrze, recenzje filmów i ciekawych książek, w tym ze świata himalaizmu.

Nie zabraknie ciekawych przepisów kulinarnych, które warto wypróbować. Mamy też niespodziankę na  dzień Matki dla naszych Mam.

Zapraszamy do lektury!

Opracowała:
            Ewa Maka

• Zebrania z Rodzicami

Serdecznie zapraszam 27 maja 2019 r. /poniedziałek/ na zebrania z Rodzicami, które odbędą się wg harmonogramu:

- godz. 18.00 - klasy 1c, 1d, 1e, 1g, 1j  Szkoły Podstawowej,
            - godz. 18.00 - klasy 2 Szkoły Podstawowej,
            - godz. 19.15 - klasy 1a, 1b, 1f, 1h  Szkoły Podstawowej.

- godz. 18.00 - klasy 4 Szkoły Podstawowej,
            - godz. 18.00 - klasy 5 Szkoły Podstawowej,
            - godz. 18.00 - klasy 6 Szkoły Podstawowej,
            - godz. 18.00 - klasy 7 Szkoły Podstawowej,

- godz. 19.15- klasy 3 Gimnazjum,
            - godz. 19.15- klasy 8 Szkoły Podstawowej.

Wszyscy nauczyciele pełnią dyżur (konsultacje) dla rodziców w godzinach 18.30-20.30

W związku z Radą Pedagogiczną lekcje w tym dniu będą skrócone i odbywać się będą wg dzwonków:

1. 8:00-  8:30
            2. 8:35- 9:05
            3. 9:15-  9:45
            4. 9:55- 10:25
            5. 10:35- 11:05
            6. 11:20- 11:50
            7. 12:05- 12:35
            8. 12:50- 13:20
            9. 13:30- 14:00
            10. 14:05- 14:35
            11. 14:40- 15:10

Wszystkie lekcje będą odbywać się według planu /lekcja 9 odbędzie się/.

Małgorzata Wiśniewska
            Szkoły Podstawowej nr 366

• Dzień Talentów

• 20 maja w SP 366 po raz pierwszy odbył się Szkolny Konkurs “Mam Talent”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale i dostarczyli nam wiele radości. Było wesoło, ciekawie, a czasem nawet romantycznie.

• Klasy 1c i 1d w Julinku

• Nawet kiepska pogoda nie zepsuła pierwszoklasistom wycieczki do Parku Rozrywki w Julinku. Ubrane w kurtki przeciwdeszczowe, uprzęż i kaski dzieciaki pokonywały nie tylko trasy w parku linowym, ale także strach przed niepowodzeniem i lęk wysokości.
        • Podziękowanie

• Szanowni Państwo, Rodzice i Uczniowie,

W sobotę, 18 maja, odbył się w naszej szkole Piknik Integracyjny, który towarzyszył XVI Zawodom Pływackim Dzieci Niepełnosprawnych – Białołęka 2019.
            Wydarzenie to było bardzo ciekawe, spełniło nasze oczekiwania.
            Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przeprowadzenie tego wydarzenia.
            Dziękuję za upieczenie smakowitych ciast i podarowanie fantów na loterię.
            Dziękuję rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz licznym sponsorom za okazaną nam pomoc.

Małgorzata Wiśniewska
            Szkoły Podstawowej nr 366

• 1a na wystawie w muzeum Polin

• Niedawno klasa 1a uczestniczyła w warsztatach na wystawie czasowej "W Polsce króla Maciusia. 100 - lecie odzyskania niepodległości" w muzeum Polin.

• Razem na Drodze „Stop.Look.Wave”

• Nauczyć dzieci bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez doświadczenie – cel został zrealizowany w Szkole Podstawowej nr 366. Tylko 11 szkół w Warszawie zakwalifikowało się do udziału w niesamowitym przedsięwzięciu.
        • Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk

• W kwietniu Samorząd Uczniowski przeprowadził w najmłodszych klasach krótkie zajęcia instruktażowe dotyczące mycia rąk w ramach akcji Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.