• LA FRANCE – le pays que je connais bien

• W poniedziałek, 27 maja, odbył się szkolny konkurs wiedzy o Francji i Hiszpanii dla uczniów III klas Gimnazjum. Konkurs podzielony był na dwie części: dla młodzieży uczącej się języka francuskiego i hiszpańskiego.

• Wycieczka do Rumunii

• W dniach od 11 do 17 maja br. uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Rumunii „Szlakiem Drakuli”. Mieli okazje zobaczyć miejsca historyczne m. in. Kopalnie Soli w Turdzie (obecnie park rozrywki z podziemnym jeziorem) oraz miejscowości: Alba Iulia, Bukareszt, Sybin, a także średniowieczne zamki:  Bran, Braszów i Sinaie.

• Ostatnie dni ogólnopolskiej kampanii Rowerowy maj

• To już ostatnie dni ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy maj". Ale my będziemy kontynuować aktywne przejazdy! Chcemy być bezpieczni, widoczni i prawidłowo zabezpieczyć swój sprzęt. Dlatego często przypominamy sobie i powtarzamy zdobyte wiadomości.
        • Ankieta o czytaniu i bibliotece

• Zapraszamy naszych uczniów do wypełnienia ankiety "O czytaniu i bibliotece". Prosimy o odpowiedź na postawione pytania dotyczące biblioteki szkolnej, jej księgozbioru oraz Twoich zainteresowań czytelniczych.

• 7c w Londynie

• Dnia 27 kwietnia o godzinie 4:15 klasa 7c zebrała się na Lotnisku Chopina, aby rozpocząć pięciodniowe warsztaty językowe w Londynie. Lot trwał dwie godziny, a lotnisko w Luton przywitało nas zimnem i wiatrem.

• 8c zwiedza Londyn

• Tej wiosny, aż cztery grupy naszych uczniów odwiedziły Londyn. Ostatnia z nich —uczniowie 8c zwiedza najważniejsze atrakcje Londynu, a także nadmorskie Brighton.

• Nowy numer NewBib-u

• Przekazujemy czytelnikom kolejny numer naszego czasopisma. Egzaminy gimnazjalne i inne wydarzenia, którymi żyła nasza szkoła sprawiły, że nie udało nam się na czas wydać kolejnych numerów NewsBib-u,. Ten, który publikujemy jest ostatnim w bieżącym roku szkolnym.

Tematyka artykułów, dotyczy po części wydarzeń rocznicowych z minionych miesięcy,  znajdziemy coś o teatrze, recenzje filmów i ciekawych książek, w tym ze świata himalaizmu.

Nie zabraknie ciekawych przepisów kulinarnych, które warto wypróbować. Mamy też niespodziankę na  dzień Matki dla naszych Mam.

Zapraszamy do lektury!

Opracowała:
            Ewa Maka

• Dzień Talentów

• 20 maja w SP 366 po raz pierwszy odbył się Szkolny Konkurs “Mam Talent”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale i dostarczyli nam wiele radości. Było wesoło, ciekawie, a czasem nawet romantycznie.

• Klasy 1c i 1d w Julinku

• Nawet kiepska pogoda nie zepsuła pierwszoklasistom wycieczki do Parku Rozrywki w Julinku. Ubrane w kurtki przeciwdeszczowe, uprzęż i kaski dzieciaki pokonywały nie tylko trasy w parku linowym, ale także strach przed niepowodzeniem i lęk wysokości.
        • 1a na wystawie w muzeum Polin

• Niedawno klasa 1a uczestniczyła w warsztatach na wystawie czasowej "W Polsce króla Maciusia. 100 - lecie odzyskania niepodległości" w muzeum Polin.

• Razem na Drodze „Stop.Look.Wave”

• Nauczyć dzieci bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez doświadczenie – cel został zrealizowany w Szkole Podstawowej nr 366. Tylko 11 szkół w Warszawie zakwalifikowało się do udziału w niesamowitym przedsięwzięciu.
        • Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk

• W kwietniu Samorząd Uczniowski przeprowadził w najmłodszych klasach krótkie zajęcia instruktażowe dotyczące mycia rąk w ramach akcji Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

• Statystyki Rowerowego Maja

• Uwierzycie, że w ciągu 5 dni dzieci i uczniowie wykonali ponad MILION aktywnych przejazdów 😲😁 a 1/3 z nich miała miejsce w Warszawie

Brawo My !!!! 👏👏👏👏👏

Pomimo chłodniejszej aury nie poddajemy się!!

• Informacja dotycząca planów otwarcia dodatkowej klasy szóstej w roku szkolnym 2019/20

W związku z dużą liczbą chętnych uczniów do przyjęcia do nowotworzonej klasy szóstej, Dyrekcja postanawia:
            - utworzyć oddział o liczebności 26 uczniów o charakterze innowacyjnym (dodatkowa godzina języka angielskiego oraz prowadzenie projektów dwujęzycznych, przygotowujących do klasy dwujęzycznej),
            - przeprowadzić w dniu 6 czerwca 2019 test z języka angielskiego.Czytaj więcej

• Piknik Integracyjny

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 366 wraz z Towarzystwem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 366 działającym przy szkole zapraszają do udziału w „Pikniku Integracyjnym” organizowanym na naszym terenie, który odbędzie się 18 maja 2019 r. w godz. 11.00-14.30.